Oto ranking FIVB po MŚ siatkarek. Polki awansowały, nowe liderki

Po udanym turnieju mistrzostw świata reprezentacja Polski siatkarek awansowała w rankingu FIVB do czołowej dziesiątki. Serbki są nowymi liderkami.

Niespodzianki nie było. Serbki obroniły tytuł mistrzyń świata w siatkówce! W sobotnim finale w holenderskim Apeldoorn okazały się zdecydowanie lepsze od Brazylii, wygrywając z nią 3:0 (26:24, 25:22, 25:17).

Zobacz wideo Przełomowy sukces polskich siatkarek. Nowa era. "Ćwierćfinał był strefą poza marzeniami"

Awans Polski w rankingu FIVB

W sobotnim finale w holenderskim Apeldoorn spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny tego turnieju. Obrończynie tytułu Serbki wygrały na tych mistrzostwach swoje wszystkie spotkania, pokonując m.in. w ćwierćfinale Polki 3:2. Wicemistrzynie olimpijskie Brazylijki z kolei jedynej porażki doznały na początku turnieju z Japonią (1:3), a potem wygrywały wszystko, jak leci, w tym dwa mecze z reprezentacją Włoch.

Serbia dzięki wywalczeniu kolejnego złotego medalu, plasuje się na pierwszym miejscu w najnowszym rankingu FIVB. Do tej pory reprezentacja ta plasowała się na drugim miejscu, ale teraz udało im się przeskoczyć Brazylię. Ta, mimo wywalczenia srebrnego medalu, spadła na trzecie miejsce. Przed nimi są jeszcze Włoszki.

Na wysokie dziesiąte z trzynastego miejsca awansowała reprezentacja Polski, która niespodziewanie dotarła aż do ćwierćfinału czempionatu globu. Przed biało-czerwonymi jest Dominikana, która ma przewagę 10 punktów. 

W czołowej dziesiątce wciąż plasuje się Rosja, która jest zawieszona przez światową federację i nie mogła rywalizować w polsko-holenderskim turnieju. Wszystko przez wojnę, którą kraj Władimira Putina rozpętał w Ukrainie. 

Czołowa dziesiątka rankingu FIVB siatkarek:

  1. Serbia 393 pkt
  2. Włochy 391
  3. Brazylia 381
  4. USA 354
  5. Chiny 338
  6. Japonia 316
  7. Turcja 299
  8. Rosja 278
  9. Dominikana 262
  10. Polska 252
Więcej o: