ZAKSA rezygnuje z prestiżowego turnieju. Reprezentant Polski grzmi: "Dziękujemy"

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie weźmie udziału w tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata. W piątek klub poinformował o tym w oficjalnym komunikacie. Reprezentant Polski Łukasz Kaczmarek obwinia o to PlusLigę.

Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy odbędą się w dniach od 7 do 11 grudnia 2022 roku, ale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdecydowała się nie brać udziału w turnieju, ze względu na napięty kalendarz i bezpieczeństwo zawodników.

Zobacz wideo Przełomowy sukces polskich siatkarek. Nowa era. "Ćwierćfinał był strefą poza marzeniami"

"Przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo rozmawialiśmy" ZAKSA nie jedzie na Klubowe Mistrzostwa Świata

W piątek Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o rezygnacji ze wzięcia udziału w prestiżowym turnieju, pomimo zaproszenia organizatorów. Zawody zostaną zorganizowane w Brazylii i ze względu napiętego kalendarza, drużyna nie może pozwolić sobie na tak daleki wyjazd. O decyzji informował portal zaksa.pl, na którym znalazła się także wypowiedź prezesa klubu, Piotra Szpaczka: 

- Zaproszenie do udziału w tak prestiżowym turnieju jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zdajemy sobie sprawę, że możliwość zaprezentowania się w rozgrywkach na arenie międzynarodowej i powalczenie o trofeum, jakiego w dorobku Klubu jeszcze nie mamy, byłaby ogromną szansą dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo rozmawialiśmy ze sztabem szkoleniowym, rozważając różne możliwości i szukając najlepszych dla drużyny rozwiązań - przekazał Szpaczek.

Głównym problemem klubu z Kędzierzyna-Koźla jest siedem spotkań ligowych zaplanowanych do rozegrania w grudniu. Dwa mecze, z GKS-em Katowice i Jastrzębskim Węglem, zaplanowano nawet na czas trwania brazylijskich Klubowych Mistrzostw Świata. - Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zawodników musieliśmy podjąć trudną decyzję o rezygnacji z udziału w turnieju. Kalendarz meczowy naszego zespołu w grudniu jest wyjątkowo intensywny, obok rywalizacji w zmaganiach ligowych pamiętajmy, że czekają nas mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podejmując decyzję braliśmy pod uwagę również kwestie logistyczne, jakie wynikają nie tylko z terminu, ale też miejsca rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata - dodał prezes ZAKSY.

W turnieju w Brazylii udział wezmą: Sada Cruzeiro, Minas Tenis Clube, Volei Campinas, Paykan Tehran Club oraz finalista Ligi Mistrzów Itas Trentino.

Zawodnik ZAKSY rozgoryczony decyzją. Kaczmarek obwinia ligę

Głos na temat braku wyjazdu na KMŚ zabrał także zawodnik klubu i reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek. Za pośrednictwem Instagrama napisał. "Dziękujemy PlusLidze, że po raz kolejny. Z powodu genialnego kalendarza i powiększenia ligi nie będziemy mogli zagrać w Klubowych Mistrzostwach Świata".

Od sezonu 2022/2023 siatkarska ekstraklasa została powiększona z 14. do 16. zespołów i występuje w niej m.in. ukraiński Barkom Każany Lwów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.