Kiedy kolejny mecz Polek na MŚ? Kluczowe spotkanie [TERMINARZ]

Reprezentacja Polski siatkarek po dwóch meczach drugiej fazy grupowej zajmuje czwarte miejsce w tabeli swojej grupy, dające awans do ćwierćfinału. Do końca tego etapu mistrzostw siatkarkom Stefano Lavariniego pozostały tylko dwa mecze. Kiedy i z kim zagrają następnym razem?

Polskie siatkarki w drugiej fazie grupowej przegrały z obrończyniami tytułu mistrzyń świata Serbkami 0:3, a zaraz potem sprawiły miłą niespodziankę, pokonując mistrzynie olimpijskie - USA 3:0. Dzięki temu w tabeli grupy F przesunęły się na czwarte miejsce, gwarantujące grę awans do ćwierćfinału. O jego utrzymanie, bądź poprawienie powalczą w dwóch kolejnych spotkaniach. Pierwsze z nich już w najbliższy piątek 7 października. Naszym rywalem będzie reprezentacja Kanady.

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Mistrzostwa świata siatkarek. Mecz Polska - Kanada już w najbliższy piątek. Rywal w naszym zasięgu

Kanada na tym etapie mistrzostw również odniosła jedno zwycięstwo i raz dała się pokonać. Najpierw podopieczne trenerki Shannon Winzer ograły Tajlandię 3:1, a w środę uległy Turczynkom 0:3. Wcześniej nieźle poradziły sobie w zmaganiach grupy C. Uległy w nich jedynie Amerykankom i Serbkom, a pozostałe mecze wygrały. Najdłuższą przeprawą było dla nich starcie z Niemkami, w którym ostatecznie zwyciężyły w pięciu setach, zapewniając sobie trzecie miejsce grupie.

W tabeli Kanadyjki zajmują piątą pozycję i są tuż za plecami Polek. Różnica między obiema drużynami wynosi zaledwie dwa punkty. Jeżeli Polki mają nadal realnie liczyć się w grze o awans do najlepszej ósemki, to muszą tę przewagą powiększyć. Po rewelacyjnym meczu przeciwko USA mają jeden dzień na regenerację.

Historia ostatnich starć między Polską a Kanadą zdecydowanie przemawia na naszą korzyść. Polskie siatkarki w ostatnich siedmiu spotkaniach nie przegrały ani razu. Zazwyczaj padał wynik 3:1. Kanadyjki najbliżej pokonania naszej reprezentacji były w zeszłym roku w Lidze Narodów. O zwycięstwie decydował wówczas tie-break, który padł łupem Polek 15:7.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Najbliższe spotkanie Polska - Kanada w ramach siatkarskich mistrzostw świata odbędzie się w piątek 7 października w Atlas Arenie w Łodzi. Początek zaplanowany jest na godzinę 20.30. Potem nasze zawodniczki czeka jeszcze sobotnie starcie z Niemkami.

TERMINARZ:

  • Polska - Kanada, piątek, 7.10. godz. 20.30
  • Polska - Niemcy, sobota, 8.10. godz. 20.30
Więcej o: