Zaczęło się zaskakująco. Amerykanki zagrały dla siebie i dla Polski

Siatkarki Stanów Zjednoczonych odniosły piąte zwycięstwo na mistrzostwach świata. Mistrzynie olimpijskie pewnie pokonały w Łodzi Dominikanę 3:1 (21:25, 25:19, 25:20, 25:14).

Reprezentacja USA występuje na tegorocznych mistrzostwach świata w mocno zmienionym składzie względem igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie zdobyła złoty medal. W amerykańskim zespole nie ma już m.in. Michelle Bartsch-Hackley, Jordan Larson-Burbach czy Kimberly Hill, ale mimo to Amerykanki pozostają jednymi z głównych faworytem do medalu.

Zobacz wideo Łukasz Wiśniewski i Tomasz Fornal skomentowali problemy Jastrzębskiego Węgla z karą od FIVB. "To były kłopoty naszego biura, nie nasze"

Emocje tylko przez półtora seta. Amerykanki lepsze od Dominikany

We wtorkowe późne popołudnie Amerykanki odniosły piąte zwycięstwo na mistrzostwach świata, pokonując w Łodzi Dominikanę 3:1. 

Dominikanki, które mają na swoim koncie między innymi wygraną z Polską 3:1, były w stanie postraszyć mistrzynie olimpijskie przez półtora seta. W pierwszej partii wygrały pewnie do 21, a w drugiej prowadziły już nawet 9:5 oraz 12:9, ale później Amerykanki zdecydowanie poprawiły swoją grę i zaczęły dominować na parkiecie. 

Mistrzostwa świata w siatkówce kobietArcytrudna sytuacja Polek. Od 12 lat nikomu się to nie udało. Kluczowe mecze

Najpierw siatkarki Stanów Zjednoczonych odwróciły losy drugiego seta, którego ostatecznie wygrały do 19. W kolejnych partiach już większych emocji nie było. W trzeciej wyrównana walka trwała jedynie do stanu 15:15, a następnie Amerykanki zdobyły cztery punkty z rzędu, po czym pewnie dowiozły kilkupunktową przewagę do końca seta, zwyciężając 25:20.

Czwartego seta mistrzynie olimpijskie rozpoczęły od prowadzenia 5:0 i go już nie oddały. Rozbiły w nim Dominikanę do 14, a w całym spotkaniu zwyciężyły za trzy punkty - 3:1. Najwięcej punktów dla reprezentacji USA zdobyła Alexandra Frantti - 17.

Dzięki tej wygranej Amerykanki przynajmniej na kilka godzin wyprzedziły Serbię i z 15 punktami awansowały na pozycję liderek grupy F. Serbki z kolei o godzinie 20:30 zmierzą się w łódzkiej Atlas Arenie z reprezentacją Polski.

Dla Polek wynik meczu USA - Dominikana jest dobrą informację, gdyż wygrywając z Serbią Biało-Czerwone mogą wskoczyć do czołowej czwórki grupy F, premiowanej awansem do ćwierćfinału.

Tabela grupy F:

  1. USA - 6 meczów - 5 zwycięstw - 15 punktów
  2. Serbia - 5 - 5 - 14
  3. Turcja - 5 - 4 - 11
  4. Kanada - 6 - 4 - 11
  5. Tajlandia - 6 - 4 - 10
  6. Dominikana - 6 - 3 - 11
  7. Polska - 5 - 3 - 10
  8. Niemcy - 5 - 2 - 7
Więcej o: