Polki poznały swoje rywalki w II fazie grupowej. Bardzo trudna sytuacja w tabeli

Reprezentacja Polski siatkarek zna już wszystkie rywalki w II fazie grupowej mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Holandii. Biało-czerwone rozpoczną ją z czterema punktami i jedną wygraną.

Biało-czerwone na zakończenie I fazy grupowej zagrały jeden z najlepszych meczów w ostatnich latach. Po zaciętym spotkaniu przegrały 2:3 z jednym z faworytów turnieju - reprezentacją Turcji. W efekcie zakończyły fazę grupową na czwartym miejscu.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet. Mecz Polska - Turcja w Ergo ArenieNiezrozumiała gra Polek. Lavarini rozkładał ręce i łapał się za głowę

Polki w II fazie z wygraną i 4 punktami

Polki znają już wszystkie rywalki w kolejnej fazie grupowej, w której będzie walka o ćwierćfinał. Drużyna Lavariniego zmierzy się z czterema najlepszymi zespołami grupy C: broniącymi trofeum Serbkami, mistrzyniami olimpijskimi z Tokio - Amerykankami, prowadzonymi przez Vitala Heynena - Niemkami oraz Kanadyjkami.

Tę fazę Polki rozpoczną od czterech punktów. W zdecydowanie najlepszej sytuacji są Serbki (9 punktów i trzy wygrane). Po dwie wygrane mają Amerykanki (6 punktów), Turczynki (5) i zespół Tajlandii (4). Po jednym zwycięstwie mają Dominikana (5 punktów), Polska (4) i Kanada (2). Bez wygranej są Niemki (punkt).

Włochy - Słowenia w półfinale mistrzostw świataSzef słoweńskiej siatkówki krytykuje Polaków. Mocno. "Boli ich"

Cztery najlepsze drużyny z tej grupy awansują do ćwierćfinałów. W drugiej grupie II fazy są: Brazylia, Chiny, Japonia, Argentyna, Włochy, Holandia, Belgia i Portoryko.

Więcej o: