Polska - Turcja. Gdzie i o której oglądać mecz siatkarek na MŚ? [TRANSMISJA TV]

Przed reprezentantkami Polski ostatnie spotkanie I rundy mistrzostw świata. Na zakończenie drużyna Stefano Lavariniego zmierzy się z Turczynkami. Mecz odbędzie się w sobotę 1 października. Początek rywalizacji o godzinie 20:30. Gdzie obejrzeć to starcie? Transmisja TV, stream online.

Reprezentantki Polski w siatkówce kobiet znakomicie rozpoczęły zmagania na tegorocznych mistrzostwach świata. Drużyna Stefano Lavariniego triumfowała w trzech pierwszych spotkaniach. Pokonała kolejno Chorwację, Tajlandię i Koreą Południową. Dzięki tym zwycięstwom nasze siatkarki wskoczyły na pozycję lidera grupy B. Pierwsze potknięcie miało miejsce w czwartek. Wtedy Polki przegrały z faworytkami turnieju, Dominikaną 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25). Mimo porażki nasze zawodniczki już wcześniej zapewniły sobie awans do drugiego etapu imprezy. Teraz przed biało-czerwonymi ostatni mecz I fazy mistrzostw. Ich rywalkami będzie reprezentacja Turcji.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

 Polska - Turcja. Szansa biało-czerwonych na przerwanie złej passy

Zawodniczki Giovanniego Guidettiego również pewnie awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Turczynki, podobnie jak i Polki, triumfowały w trzech spotkaniach, tylko raz uznając wyższość rywalek. Miało to miejsce w starciu z Tajlandią (2:3). Mecz z drużyną Guidettego będzie ogromnym wyzwaniem dla biało-czerwonych.

Ostatni raz polskie siatkarki wygrały z Turcją w czerwcu 2015 roku podczas meczu fazy grupowej Igrzysk Europejskich w Baku. Do kolejnego spotkania tych reprezentacji doszło w finale imprezy. Wówczas silniejsze okazały się rywalki. Od tego czasu wspomniane drużyny rozegrały ze sobą dziesięć spotkań. W każdym z nich triumfowały Turczynki. Kolejne starcie może być więc szansą dla drużyny Lavariniego na przerwanie złej passy. 

Spotkanie zadecyduje także o kolejności, jaką zajmą poszczególne drużyny w tabeli po I fazie turnieju. Na razie Polska znajduje się na trzecim miejscu. Ma tyle samo punktów, co zawodniczki Guidettiego, ale na korzyść rywalek przemawia bilans małych punktów. Każde zwycięstwo jest istotne w kontekście awansu do ćwierćfinału imprezy. Im więcej drużyna zdobędzie punktów w dwóch fazach grupowych, tym łatwiejszego rywala trafi w fazie pucharowej.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Polska - Turcja. Gdzie i kiedy oglądać to starcie?

Mecz pomiędzy Polską a Turcją na siatkarskich mistrzostwach świata rozpocznie się w sobotę 1 października o godzinie 20:30. Transmisja będzie dostępna na kanałach TVP 2, TVP Sport oraz Polsat Sport. Spotkanie będzie można oglądać również w internecie na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport i w serwisie Polsat Box Go. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.