Potężna sensacja na MŚ siatkarek. Brazylia prowadziła 11:4, a potem katastrofa

Kolejny sensacyjny wynik na kobiecych mistrzostwach światach w siatkówce. Reprezentacja Japonii pokonała Brazylię 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:20) i zrównała się z nią punktami w grupie D.

Na tegorocznym mundialu sensacyjnie punkty gubiła już reprezentacja Turcji w meczu z Tajlandią (2:3), a w piątkowe popołudnie doszła kolejna niespodzianka. Brazylijki były murowanym faworytem w meczu z Japonią, a po niespełna dwóch godzinach zeszły z boiska pokonane.

Japonia sensacyjne wygrała z Brazylią na MŚ

Od 2017 roku Japonki czekały na pokonanie dwukrotnych mistrzyń olimpijskich. Nie mogły wymarzyć sobie lepszego momentu na przełamanie serii ośmiu przegranych z rzędu niż mistrzostwa świata. W piątek po niespełna dwóch godzinach zgarnęły 3 punkty w meczu z "Canarinhas".

Początek spotkania nie zwiastował szybkiego meczu. Pierwszy set do samej końcówki był bardzo wyrównany. Wówczas Japonia zdobyła trzy punkty przewagi i ostatecznie wygrała 25:22. Druga partia to był prawdziwy popis Azjatek. Japonki w pewnym momencie prowadziły z Brazylijkami aż ośmioma punktami. Ostatecznie wygrały tego seta 25:19.

Brazylia miała już nóż na gardle i w trzecim secie wzięły się do roboty. Przez całego seta nie oddała prowadzenia i pewnie wygrała 25:17, chociaż Japonki pod koniec znacząco odpuściły i przygotowywały się na czwartą partię.

Scenariusz czwartego seta był godny samego Alfreda Hitchcocka. Na pewnym etapie tej partii było już 11:4 dla Brazylii, a wtedy na boisku zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy. Po chwili był remis po 14. Japonki grały jak natchnione, wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. Już do samego końca spotkania nie pozwoliły zniwelować tej przewagi i sprawiły gigantyczną sensację, odprawiając Brazylię 25:20 w czwartym secie i 3:1 w całym meczu. Wyczyn Japonek zasługuje na wielkie uznanie, bo w ich składzie zabrakło najlepszej zawodniczki - Sariny Kogi.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kolejne spotkania reprezentacje rozegrają 1 października i 2 października. W sobotę Brazylia o 14:00 stanie do walki z Chinami, a w niedzielę Japonia o 14:15 zmierzy się z Argentyną.