Polki tracą pozycję lidera [SYTUACJA W GRUPIE]

Polki poniosły pierwszą porażkę na mistrzostwach świata. W czwartek lepsze od zawodniczek Stefano Lavariniego okazały się siatkarki Dominikany, wygrywając 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21). Biało-Czerwone spadły w tabeli grupy B na drugą lokatę.

Siatkarki reprezentacji Polski w pierwszych spotkaniach prezentowały się znakomicie. Na inaugurację pokonały 3:1 Chorwację, by później w trzech setach poradzić sobie z Tajlandią i Koreą Południową. W czwartek biało-czerwone musiały uznać wyższość Dominikany. Choć pierwszą partię wygrały Polki, trzy kolejne padły łupem rywalek. 

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Mecze bez historii w "polskiej" grupie. Reprezentantki Turcji i Tajlandii z kolejnymi zwycięstwami 

Przed meczem zawodniczek Stefano Lavariniego odbyły się dwa inne spotkania w "polskiej" grupie. Na początek dnia w gdańskiej Ergo Arenie Tajlandia mierzyła się z zamykającą tabelę Koreą Południową. Sensacyjne pogromczynie Turczynek nie dały rywalkom żadnych szans, a Koreanki w najlepszej partii potrafiły zdobyć jedynie 15 punktów. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:0 (25:13, 15:15, 25:14) reprezentacji Tajlandii. Najlepszą zawodniczką w zwycięskiej drużynie była Kokram Pimpichaya, która zdobyła łącznie 21 punktów. 

W drugim starciu wchodzące na wysoki poziom Turczynki rywalizowały z innym grupowym outsiderem, Chorwatkami. Zawodniczki Giovanniego Guidettiego szybko pokazały, że będzie to jednostronne spotkanie, wygrywając pierwszą partię do 14. W kolejnych partiach faworytki zaprezentowały jeszcze lepszą grę, rozbijając bezradne rywalki do 12. Reprezentantki Turcji mogły się cieszyć ze zwycięstwa 3:0 (25:14, 25:12, 25:12), co było ich trzecim triumfem w imprezie. Świetny mecz rozegrała Zehra Gunes, która zdobyła 12 punktów, w tym aż 5 blokiem. Z takim samym wynikiem spotkanie zakończyła Ebrar Karakurt, która zapisała na swoim koncie 4 bloki.

Czwartkowe rezultaty przełożyły się na rotacje w grupie B. Na pozycję liderek wróciły siatkarki Dominikany, które dzięki wygranej prowadzą z dorobkiem 10 punktów. Polki spadły na drugą lokatę i mają na koncie 9 punktów. Trzecie są Turczynki (9 pkt), które mają gorszy bilans setów. Kolejne pozycje zajmują reprezentacje Tajlandii, Chorwacji i Korei Południowej. Ostatnia kolejka spotkań w "polskiej" grupie odbędzie się w sobotę 1 października, kiedy zawodniczki Lavariniego zmierzą się z Turcją. Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze zespoły. 

Tabela grupy B po pierwszej porażce Polek na mistrzostwach świata:

  1. Dominikana - 10 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 11:4
  2. Polska - 9 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 10:4
  3. Turcja - 9 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 11:5
  4. Tajlandia - 8 punktów, 3 zwycięstwa, bilans setów 9:5
  5. Chorwacja - 0 punktów, 0 zwycięstw, bilans setów 1:12
  6. Korea Południowa - 0 punktów, 0 zwycięstwa, bilans setów 0:12
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.