MŚ: Pierwsza porażka drużyny Heynena. Coraz więcej wiadomo w "polskiej" grupie

Prowadzone przez Vitala Heynena Niemki doznały pierwszej porażki na mistrzostwach świata, przegrywając z Serbią 0:3. W "polskiej" grupie B wysokie zwycięstwa odniosły Tajlandia i Turcja.

Reprezentacja Polski siatkarek w czwartek wieczorem zmierzy się w Ergo Arenie z Dominikaną. I o ile zespół Stefano Lavariniego jest już pewny awansu do kolejnej rundy, tak wynik czwartkowego spotkania będzie bardzo istotny w kontekście walki o ćwierćfinał MŚ. Zanim Polki i Dominikanki wyjdą na parkiet, zostało rozegranych kilka innych spotkań, m.in. w "polskiej" grupie B. 

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Pierwsza porażka zespołu Heynena. Niemki przegrały z Serbią

Pierwszej porażki na tegorocznych mistrzostwach doznały Niemki. Po pokonaniu Bułgarii 3:1 i Kazachstanu 3:0 siatkarki Vitala Heynena w czwartek musiały uznać wyższość Serbek, przegrywając 0:3. 

Końcowy wynik tego meczu nie oddaje jednak tego, jak wyrównane było to spotkanie. Wszystkie sety rozstrzygnęły się bowiem w końcówkach, w których więcej zimnej krwi zachowywały reprezentantki Serbii. W pierwszym secie zdobyły dwa punkty z rzędu od stanu 23:23, z kolei drugiego zakończyły zdobyciem trzech kolejnych punktów od remisu po 22. 

W trzeciej partii Serbki prowadziły już nawet 20:14, ale efektowny pościg zawodniczek Heynena sprawił, że w samej końcówce było już tylko 23:22 dla ich rywalek. Decydujące piłki ponownie jednak należały do Serbii, która w trzecim secie wygrała do 23, a w całym spotkaniu 3:0 i wciąż może się pochwalić kompletem zwycięstw na mistrzostwach świata. 

Polska - Korea, MŚ siatkarek, siatkówkaPolki zaczęły MŚ lepiej, niż ktokolwiek przewidywał. Zwycięstwa rozbudzają wyobraźnię

Najlepsza w zespole aktualnych mistrzyń świata była niezawodna Tijana Bosković, która zdobyła aż 24 punkty. W zespole niemieckim 14 punktów zdobyła Anna Orthmann, a 13 Lina Alsmaier.

Pewne zwycięstwa Turcji i Tajlandii

W "polskiej" grupie B bardzo pewne wygrane zaliczyły Turczynki oraz Tajki. Turcja nie dała żadnych szans Chorwacji, wygrywając 3:0, a w poszczególnych setach do 14 i dwukrotnie do 12.

Na zaledwie kilka małych punktów więcej pozwoliły swoim rywalkom reprezentantki Tajlandii, które także rozbiły Koreę Południową 3:0 (25:13, 25:15, 25:14). W ten sposób Turcja i Tajlandia przypieczętowały awans do kolejnej fazy mistrzostw, które z grupy B mają pewny także Polki i Dominikanki. 

W pozostałych czwartkowych spotkaniach Kanada rozbiła Kazachstan 3:0, a Włoszki w identycznym stosunku pokonały Kenię. 

Więcej o: