Polscy siatkarze docenieni. Trzech zawodników w drużynie marzeń ME

Polska siatkówka ma kolejną generację świetnych siatkarzy. Na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy U-20 Polacy sięgnęli po srebro, a trzech zawodników znalazło się w drużynie marzeń tego turnieju. Więcej zawodników w "dream team" miała tylko reprezentacja Włoch.

Trwa srebrny wrzesień polskiej siatkówki. Na początku miesiąca dorosła reprezentacja zdobyła srebrny medal mistrzostw świata, ulegając w finale Włochom 1:3. W niedzielnym finale ME U-20 Polska ponownie sięgnęła po srebro i ponownie uległa Włochom. Tym razem Biało-Czerwoni przegrali 2:3 z drużyną z Półwyspu Apenińskiego.

Trzech Polaków w drużynie marzeń ME U-20

Gra polskich siatkarzy nie umknęła organizatorom, którzy wybierali zawodników do "dream teamu" turnieju. Trafili do niego Jakub Majchrzak, środkowy SMS PZPS Spała; Tytus Nowik, atakujący Gwardii Wrocław; oraz Kajetan Kubicki, rozgrywający Cuprumu Lublin. Warto wyróżnić, że Nowik został wybrany MVP turnieju podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata U-19, na których Polska sięgnęła po złoty medal.

Skład "drużyny marzeń" uzupełnia czterech Włochów: przyjmujący Paolo Porro, środkowy Nicolo Volpe, libero Gabriele Laurenzano i MVP całego turnieju, atakujący Alessandro Bovolenta. Całą drużynę uzupełnia bułgarski przyjmujący, Aleksandar Nikołow.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Warto nadmienić, że poza zakończonymi zmaganiami siatkarzy dorosłych i młodzieżowych, aktualnie w Polsce i Holandii rozgrywane są spotkania mistrzostw świata kobiet. Polki wygrały swoje pierwsze spotkanie z Chorwacją 3:1, a we wtorek, 27 września, o 20:30 zmierzą się z reprezentacją Tajlandii.