Hidalgo Oliva uderzył w prezesa Jastrzębskiego Węgla. Nokaut. "Przestań kłamać"

Salvador Hidalgo Oliva, były siatkarz Jastrzębskiego Węgla, zdecydował się odpowiedzieć na słowa Adama Gorola, prezesa tego klubu. - "Przestań kłamać do mediów. W pięć minut możesz to rozwiązać. Zapłać i możesz grać" - napisał m.in. Kubańczyk na Twitterze.

Przypomnijmy. Międzynarodowa federacja siatkówki (FIVB) nałożyła na Jastrzębski Węgiel zakaz transferów. Dotyczy on też graczy zagranicznych, którzy grali w klubie już w poprzednim sezonie. W efekcie tej kary Jastrzębski Węgiel w Plus Lidze może wystąpić bez aż pięciu obcokrajowców: Benjamina Toniuttiego, Trevora Clevenota i Stephena Boyera, Jana Hadravy i Eemiego Tervaporttiego. W efekcie klub nie miałby żadnego klasowego rozgrywającego i atakującego.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Siatkarki Stanów Zjednoczonych podczas mistrzostw świata 2022Niespodziewane problemy Brazylijek podczas MŚ. Amerykanki zgodnie z planem

"Przestań kłamać do mediów. W pięć minut możesz to rozwiązać. Zapłać i możesz grać"

- Pewne roszczenia miał i klub, i zawodnik. FIVB podjęła nieprawomocną decyzję, od której się odwołaliśmy. Mamy zapłacić pewną kwotę i z tym nie będzie problemu, nawet jeśli odwołanie zostanie odrzucone. Kłopot jest gdzie indziej. Siatkarz ma zaległości podatkowe w Polsce, Urząd Skarbowy zajął wierzytelność i zakazał nam płacić, poza pewną częścią, jaką uregulowaliśmy. Mamy na to dokumenty, przekazaliśmy ich tłumaczenia FIVB - mówił Adam Gorol, prezes Jąstrzębskiego Węgla w rozmowie z PAP.

Chodzi o Kubańczyka Salvadora Hidalgo Olivę, obecnie grającego w Olympiakosie Pireus. Ten przyjmujący grał w Jastrzębskim Węglu w latach 2016-2019.

Teraz Salvador Hidalgo Oliva zdecydował się odpowiedzieć na słowa prezesa Jastrzębskiego Węgla.

- Są zasady, których wszyscy przestrzegamy. Przestań kłamać do mediów. Cztery lata temu nie zapłaciłeś mi i nie obwiniałeś mnie za nic. Teraz zapłacisz mi, a sankcja FIVB się skończy. W pięć minut możesz to rozwiązać. Zapłać i możesz grać - napisał Salvador Hidalgo Oliva na swoim profilu na Twitterze. Pod postem zamieścił cztery swoje zdjęcia z gry w Jastrzębskim Węglu - m.in. z parkietu i z prezesem Gorolem i innymi członkami klubu.

Reprezentacja Polski U-20 siatkówkaPolacy zagrają w finale. Raz, dwa i trzy. Koncertowa gra, rywale rozbici

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi drużyna z Jastrzębia ma zaplanowany na 30 września. Wtedy do Jastrzębia-Zdroju miał przyjechać GKS Katowice.

Więcej o: