Polska chce wielką imprezę. Premier Morawiecki stawia sprawę tak, że jaśniej się nie da

Właśnie zakończyły się rozgrywane w naszym kraju mistrzostwa świata w siatkówce, a Polska będzie ubiegać się o organizację kolejnych w 2026 roku - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w siatkówce rozgrywane w Polsce i w Słowenii. Nasza drużyna zanotowała sukces sportowy (srebrny medal), a kraj - organizacyjny. Teraz w planach jest kolejna wielka siatkarska impreza. Niewykluczone, że mistrzostwa świata zorganizujemy również za 4 lata. Chęć podjęcia się takiego wyzwania drugi raz z rzędu zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Polska ponownie chce zorganizować siatkarskie mistrzostwa świata

Premier Mateusz Morawiecki potwierdza! Polska będzie ubiegać się o organizację kolejnych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2026 r. - czytamy na Twitterze TVP Sport.

We wtorek szef polskiego rządu spotkał się z obecnymi wicemistrzami świata. To właśnie wtedy złożył deklarację o chęci organizacji kolejnego światowego czempionatu. - Ubiegamy się teraz o organizację kolejny mistrzostw świata w siatkówce, za te cztery lata. Liczymy, że otrzymamy ten przywilej, bo pokazaliśmy naprawdę klasę - powiedział premier.

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował siatkarzom srebra

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć gratulacji pod adresem naszych reprezentantów. - Chciałem podziękować w imieniu wszystkich Polaków za te wspaniałe emocje, za wolę walki. Gdyby ktoś 10 lat temu powiedział, że srebro będzie dla nas niewystarczające, to bym go zapewnił, że bardzo się pomylił. Nie znam drugiej takiej dyscypliny zespołowej, w której byłaby taka dominacja Polaków. Złoto, złoto, srebro. Wspaniała gra, najcięższa droga do finału - docenił Prezes Rady Ministrów.

Nasi siatkarze się nie zatrzymują i myślami są już jednak przy kolejnych wyzwaniach. - Jako kapitan mogę powiedzieć, że statek polska siatkówka obrał dobry kurs przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Postaramy się tę misję wykonać i przyjechać tutaj z medalem z jeszcze cenniejszego kruszcu - zapowiedział Bartosz Kurek.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na zakończenie polscy siatkarze wręczyli premierowi pamiątkową koszulkę reprezentacji. Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali w niedzielnym finale z Włochami 1:3 i do dwóch tytułów mistrzowskich z rzędu w 2014 i 2018 roku, dołożyli srebrne medale. Brąz padł łupem reprezentacji Brazylii.

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Więcej o: