W這si jednym s這wem okre郵ili polskich siatkarzy. "Czeka nas ogromne wyzwanie"

Reprezentacja Polski w finale siatkarskich mistrzostw 鈍iata podejmie W這ch闚. Zawodnicy Ferdinando di Giorgiego w p馧finale wygrali 3:0 z wsp馧gospodarzami turnieju, S這we鎍ami. W這skie media przed niedzielnym meczem podgrzewaj atmosfer - ten kraj czeka na z這to mistrzostw 鈍iata od 1998 roku. Wiedz jednak, 瞠 pokonanie "pancernika Nikoli Grbicia" to wielkie wyzwanie.

Włochy czekają na pierwszy sukces na mistrzostwach świata od kilku ładnych lat. W niedzielę siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zagrają o złoto z Polakami. Ostatni raz wywalczyli tytuł mistrzów świata w 1998 roku. Z kolei Polacy od 2014 roku dominują w tej imprezie i staną przed szansą wywalczenia trzeciego mistrzostwa świata z rzędu. Początek finału o 21:00.

Zobacz wideo Kibicowski fenomen MŚ siatkarzy. Fani z Tunezji zrobili furorę w Spodku

Włoskie media przed finałem z Polską. "Jesteśmy stworzeni z tej samej substancji co sny"

Reprezentacja Włoch w ubiegłym roku wywalczyła tytuł mistrzów Europy. W tym sezonie podopieczni Ferdinando di Giorgiego również spisywali się dobrze. W Lidze Narod闚 zajęli czwarte miejsce, a podczas mistrzostw świata wyeliminowali m.in. mistrzów olimpijskich. "Przed chłopcami Fefe di Giorgiego już tylko ostatnia przeszkoda: mistrzowie świata, pancernik Nikoli Grbicia, który gra przed własną publicznością i walczy o trzeci tytuł z rzędu" - czytamy na portalu oasport.it. "Włosi stali się bohaterami wspaniałej historii. Jesteśmy stworzeni z tej samej gliny co sny" - pisze portal.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Sen późnej letniej nocy, parafrazując Williama Szekspira. Włochy aspirują do tronu, od dwudziestu czterech lat gonią czwarty tytuł, a dziś wieczorem będą miały okazję zdobyć berło i wejść do legend trójkolorowego sportu" - czytamy na portalu.

Eksplozja radości Polaków po ostatniej akcjiPolacy nie wiedzieli, że wygrali. Nagle zorientowali się, co się stało [WIDEO]

Włoscy siatkarze są świadomi wyzwania. "Polska będzie miała tysiące kibiców"

Po sobotnim półfinale ze S這weni głos zabrali sami siatkarze reprezentacji Włoch. Są świadomi tego, że w niedzielę będą musieli grać nie tylko przeciwko świetnie grającej reprezentacji Polski, ale też przed tysiącami kibiców. - Jutro czeka nas ogromne wyzwanie, Polacy będą mieli tysiące kibiców, którzy będą ich wspierać, ale to też może wywrzeć na nich presję. Damy z siebie wszystko, aby spróbować wygrać, starając się powtórzyć przekonujący występ dzisiejszego wieczoru - powiedział atakujący Jurij Romano.

Kamil Semeniuk, MŚ siatkarzyMedalowy plan zrealizowany, ale Polacy chcą więcej. "Interesuje nas tylko jeden kolor"

Siatkarze Ferdinando di Giorgiego wiedzą, że stoją przed szansą dokonania czegoś historycznego. - Znamy Polskę, będą mieli bardzo silne wsparcie, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co gramy. Nie możemy się doczekać, aby zagrać w wyścigu o złoto świata, ta grupa ma duże pragnienie osiągnięcia czegoś wielkiego - skomentował Alessandro Michieletto, a Daniele Lavia dodał: - Piękne zwycięstwa nadeszły, odbywamy niezwykłą podróż i mamy nadzieję, że nasze marzenia będą kontynuowane.

Wi璚ej o: