Polska - USA, 24:24. "Istne szaleństwo". Kochanowski aż ryknął [WIDEO]

W czwartek reprezentacja Polski mierzy się ze Stanami Zjednoczonymi w ćwierćfinale mistrzostw świata. W drugim secie tego spotkania kibice byli świadkami niesamowitej akcji, która z pewnością przejdzie do historii.

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) Tunezję w 1/8 finału i zameldowała się w kolejnej rundzie. W czwartek ekipa Nikoli Grbicia zmierzyła się ze Stanami Zjednoczonymi w walce o półfinał

Niesamowita akcja Polaków w drugim secie

Pierwszy set w tym spotkaniu wpadł na konto reprezentacji Polski. Nasi siatkarze wygrali go bez większych problemów 25:20. Dużo więcej emocji przyniosła druga partia, a w szczególności akcja z jej końcówki. Przy wyniku 24:24 serwowała nasza kadra. Amerykanie mieli kłopoty z wybronieniem tej zagrywki i od razu przenieśli piłkę na stronę Polaków, którzy wykorzystali tę sytuację i bardzo mocno zaatakowali. Amerykanie z poświęceniem bronili kolejne ataki rywala i cała akcja trwała aż pół minuty. Ostatecznie Stany Zjednoczone przegrały tę niesamowitą wymianę i punkt wpadł na konto reprezentacji Polski.

Zdobyty punkt przyczynił się później także do wygrania 27:25 drugiego seta przez naszą kadrę. Trzecia partia wpadła niestety na konto rywali. Obecnie trwa czwarty set. Zapraszamy do śledzenia relacji live z tego spotkania na Sport.pl.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotkanie Polski ze Stanami Zjednoczonymi cieszy się wielkim zaangażowaniem kibiców. Z wysokości trybun ogląda je aż 12 tysięcy osób, co stanowi rekord frekwencji na trwających mistrzostwach świata