Znamy rywala polskich siatkarzy w półfinale MŚ i termin meczu

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 (25:20, 26:25, 21:25, 22:25, 15:12) z USA i awansowała do półfinału MŚ w siatkówce. W meczu o finał Polacy zagrają w sobotę z Brazylią.

Reprezentacja Polski prezentuje się bardzo dobrze w czasie trwających mistrzostw świat. Po 3:0 z Tunezją w 1/8 finału przyszedł czas na pierwszą naprawdę trudną przeszkodę - USA w ćwierćfinale. Choć Polska wygrała 3:0 w meczu obu zespołu w fazie grupowej, to Amerykanie - zresztą nie po raz pierwszy - pokazali się jako bardzo nie wygodny rywal.

Pierwszy set wskazywał na łatwą wygraną Polaków. W jego połowie Polacy osiągnęli przewagę około pięciu punktów i utrzymali ją do końca, wygrywając ostatecznie 25:20. Później zaczęły się jednak trudności. Już w drugim secie, który zakończył się 26:24 dla Polski, musieliśmy bronić piłkę meczową. Amerykanie rozkręcali się z każdą minutą meczu i w trzecim secie dość pewnie wygrali 25:21. W czwartej partii potwierdzili coraz lepszą grę i wygrali 25:22. W tie-breaku zawodnicy Grbicia wreszcie wrócili do dobrej gry, szybko osiągnęli przewagi, wygrali ostatecznie 15:12 i 3:2 w całym meczu

Polska - Brazylia w meczu o finał MŚ 2022. Rywale są w świetnej formie

Jeszcze przed meczem jasne było, że w półfinale Polska zmierzy się a Brazylią, która w ćwierćfinale pewnie wygrała 3:1 (25:16, 23:25, 25:22, 25:21) z Argentyną. Brazylijczycy przechodzą przez kolejne fazy turnieju nieco niezauważeni, ale ich wyniki mogą budzić podziw. W całym turnieju stracili tylko trzy sety, w tym dwa w pierwszym meczu turnieju z Kubą (3:2). Poza tym ograli bez staty seta w fazie grupowej Japonię oraz Katar, a w 1/8 finału - Iran.

Po raz ostatni Polska mierzyła się z Brazylią w czerwcu tego roku w ramach Ligi Narodów. Zespół Grbicia nie wspomina tego meczu zbyt dobrze. Mimo że był faworytem, to przegrał 1:3.

Polska - Brazylia w półfinale MŚ 2022. Kiedy mecz?

Spotkanie Polska - Brazylia w półfinale turnieju odbędzie w katowickim Spodku w sobotę 10 września o godzinie 18:00. O 21:00 Włochy zagrają ze Słowenią. Mecz o trzecie miejsce oraz finał zaplanowane są na te same godziny w niedzielę 11 września.

Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z meczu Polska - Brazylia w półfinale MŚ na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.