Na meczu Polska - USA padł wynik nie do pobicia. Rekord

Padł rekord frekwencji MŚ w siatkówce. Podczas ćwierćfinałowego meczu Polska - USA na trybunach Areny Gliwice zasiadał komplet 12258 osób.

Polscy siatkarze grają aktualnie z USA w ćwierćfinale MŚ. W pierwszym Grbicia zagrał fenomenalnie i wygrał 25:20, a w drugim 26:24. Czwartkowy mecz z Amerykanami prawdopodobnie przejdzie do historii tego turnieju. I to nie za sprawą siatkarzy, ale kibiców, którzy w komplecie zjawili się na Arenie Gliwice.

Zobacz wideo

Komplet kibiców na meczu Polska - USA. Mamy rekord frekwencji MŚ

Arena Gliwice ma większą pojemność niż katowicki Spodek. Jako że kibice wykupili wszystkie dostępne bilety na mecz Polska - USA, to pobity zostanie rekord frekwencji. Rzecznik PZPS Mariusz Szybko poinformował WP, że na meczu będzie ponad 12 tysięcy widzów.

Podczas meczu spiker poinformował, że ostateczna frekwencja to 12258 osób. To więcej niż podczas meczu Słowenia - Ukraina. Środowy ćwierćfinałowy mecz oglądało na Arenie Stożice 11 200 kibiców, co było dotychczasowym rekordem. 

Niedoścignionym rekordem jest 63 tysiące osób podczas otwarcia MŚ 2014, kiedy to Polska wygrała wtedy 3:0 z Serbią. Należy pamiętać, że spotkanie odbyło się na Stadionie Narodowym, czyli obiekcie, który nie jest halą widowiskową. 

Trwa mecz Polska - USA. Zapraszamy do śledzenia relacji testowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE

* - tekst zostanie zaktualizowany, kiedy będą oficjalne informacje na temat frekwencji w tym spotkaniu 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.