Polsat ukarany przez KRRiT. Nie pokazał meczu reprezentacji Polski na ME

Telewizja Polsat została ukarana za złamanie przepisów KRRiT. Chodzi o transmisję meczu, w którym reprezentacja Polski zmierzyła się z Niemkami w ramach mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, na stację nałożono grzywnę w wysokości zaledwie 30 tysięcy złotych.

19 sierpnia 2021 roku reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet rywalizowała z Niemkami w ramach mistrzostw Europy. Było to pierwsze spotkanie naszych zawodniczek na imprezie. Wówczas podopieczne Jacka Nawrockiego dość niespodziewanie triumfowały 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22). Niestety nie wszyscy fani mogli ten mecz obejrzeć. Polsat, czyli polski nadawca mistrzostw, zdecydował się zakodować spotkanie i pokazać je jedynie na zamkniętym kanale - Polsat Sport.

Zobacz wideo Kontrowersyjny format MŚ siatkarzy. Polacy uprzywilejowani. "Bolączka siatkówki od lat"

Polsat ukarany. Chodzi o mecz reprezentacji Polski w ramach mistrzostw Europy

Wśród kibiców zawrzało, niektórzy zdecydowali się napisać i upublicznić skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o czym więcej pisaliśmy ->>> TUTAJ. Ostatecznie do organu wpłynęło jedenaście skarg. Fani podkreślali, że Polsat naruszył ustawę, z której wynika, iż mecze reprezentacji polski podczas ważnych wydarzeń sportowych, muszą być dostępne w otwartych antenach. 

Iwan Słynczuk z żoną i na tle boiska podczas mistrzostw Europy w 2019 rokuIwan ciągle powtarzał: Zostaliśmy zaatakowani. "Wpadłam w rozpacz. Płakałam całymi dniami"

Dopiero kilka dni później stacja zrozumiała błąd i kolejne spotkania pokazała w telewizji ogólnodostępnej, a dokładnie na kanale Super Polsat. Dzięki temu kibice mogli śledzić rywalizację Polek z Czeszkami, Hiszpankami, Greczynkami i Bułgarkami. 

Mimo to KRRiT nie przeszła koło problemu obojętnie i zareagowała na skargi kibiców. W październiku organ wszczął postępowanie przeciwko Polsatowi. I jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, po kilkumiesięcznym procesie KRRiT podjęło decyzję w tej sprawie. Urzędnicy przyznali, że rzeczywiście doszło do złamania prawa. W związku z tym na stację nałożono grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych, która nie wydaje się szczególnie dotkliwa. Jak informuje redakcja, Polsat nie zamierza odwoływać się od decyzji, która jak na razie nie jest prawomocna. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Francja - Japonia, MŚ siatkarzy, siatkówkaN'Gapeth znów stał się siatkarskim magikiem. A Francja wygrała kosmiczny mecz. "Poprowadził nas"

Kolejną imprezą, w której udział wezmą polskie siatkarki, będą mistrzostwa świata. Turniej potrwa od 23 września do 11 października. Podopieczne Stefano Lavariniego zagrają w grupie B kolejno z Chorwacją (w holenderskim Arnhem), Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją (wszystkie mecze w Gdańsku). Prawa do transmisji tych spotkań posiada zarówno TVP Sport, jak i grupa Polsat. 

Więcej o: