Koniec mistrzostw świata dla gwiazdy reprezentacji Francji. Duże osłabienie

Przyjmujący reprezentacji Francji Kevin Tillie nie zagra w decydujących meczach siatkarskich mistrzostw świata. Zawodnik Projektu Warszawa doznał kontuzji stopy w spotkaniu 1/8 finału z Japonią (3:2).

Sensacja była o krok. W 1/8 finału mistrzowie olimpijscy Francuzi potrzebowali niezwykle zaciętego tie-breaka, by ostatecznie pokonać Japonię 3:2. W decydującym secie Earvin Ngapeth i spółka wygrali dopiero 18:16, ale koniec końców mogli świętować awans do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Włochami.

Duże osłabienie reprezentacji Francji. Koniec MŚ dla Kevina Tillie

Jak się jednak okazało, pomimo zwycięstwa, po spotkaniu w drużynie "Trójkolorowych" nie było samych dobrych wiadomości. Wszystko z powodu kontuzji przyjmującego Projektu Warszawa, Kevina Tillie. 32-latek w trzecim secie poniedziałkowej rywalizacji doznał urazu stopy, przez który nie mógł kontynuować gry i został zmieniony przez Trevora Clevenota.

Jak podał portal dziennika "Le Figaro", badania doświadczonego zawodnika wykazały naderwanie rozcięgna podeszwowego prawej stopy, co oznacza dla niego koniec turnieju. Również klub Francuza, Projekt Warszawa, potwierdził, że Tillie nie wystąpi w decydujących meczach mistrzostw świata.

Kevin Tillie w meczu z Japonią wyszedł z wyjściowej szóstce reprezentacji Francji. Wszystko dlatego, że 32-latek był bohaterem spotkania fazy grupowej ze Słowenią, w którym Francuzi także wygrali po tie-breaku 3:2. Teraz jednak trener Andrea Giani będzie musiał sobie radzić bez Tilliego, w związku z czym pozostaje mu trzech przyjmujących - Earvin Ngapeth, Trevor Clevenot oraz Yacine Louati.

Francuzi w ćwierćfinale mistrzostw świata zmierzą się z Włochami. To spotkanie zostanie rozegrane w środę 7 września w słoweńskiej Lublanie.