Polska - USA o półfinał MŚ siatkarzy. Kiedy kolejny mecz Polaków?

Siatkarze reprezentacji Polski wygrali z Turcją 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata, w którym zagrają ze Stanami Zjednoczonymi. Spotkanie to odbędzie się w czwartek 8 sierpnia.

Reprezentacja Polski w siatkówce jest aktualnym mistrzem świata. Biało-czerwoni wygrali turniej w 2018 roku we Włoszech i Bułgarii, pokonując w finale 3:0 Brazylię. Cztery lata wcześniej polscy siatkarze również cieszyli się ze złotych medali i to u siebie - wówczas w Katowicach również wygrali z Brazylią (3:1). Teraz walczą o trzecie zwycięstwo z rzędu.

Zobacz wideo POLSKA - TUNEZJA. Jesteśmy w ćwierćfinale! Tak wygląda droga po złoto.

Polski walec przejechał się po rywalach. Siatkarze w ćwierćfinale MŚPolski walec przejechał się po rywalach. Siatkarze w ćwierćfinale MŚ

Polska i USA zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata

Siatkarze reprezentacji Polski byli wyraźnymi faworytami meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Tunezją. Na parkiecie było to doskonale widoczne, choć rywale wcale nie oddali meczu bez walki. W pierwszym secie biało-czerwoni wygrali 25:20, następnie pokazali wzmożoną siłę i pozwolili Tunezyjczykom na zdobycie 15 punktów, a w trzecim ponownie wygrali 25:20 i cały mecz 3:0.

Znacznie więcej problemów ze zwycięstwem mieli Amerykanie, którzy mieli niespodziewanie wiele kłopotów z Turcją. Choć siatkarze USA dość pewnie wygrali dwa pierwsze sety (do 21 i do 17), w dwóch następnych siatkarze z Turcji odwdzięczyli się tym samym i wygrali je 25:22 i 25:19. W tie-breaku Amerykanie byli jednak skuteczniejsi i wygrali go do 12.

Polska-USA. Kiedy ćwierćfinałowy mecz?

Ćwierćfinałowe starcie reprezentacji Polski ze Stanami Zjednoczonymi odbędzie się w najbliższy czwartek, 8 sierpnia w Gliwicach. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00, tak jak starcie 1/8 finału z Turcją.

Amerykanie tańczyli jak na weselu, aż Turcy zaczęli śpiewać Amerykanie tańczyli jak na weselu, aż Turcy zaczęli śpiewać "Kiss Kiss". Horror na MŚ

We wtorek poznamy za to dwóch kolejnych uczestników ćwierćfinału, spośród których zostanie wyłoniony ewentualny półfinałowy przeciwnik biało-czerwonych. Parę tę poznamy po wtorkowych spotkaniach 1/8 finału, w których Serbia zagra z Argentyną, a Brazylia z Iranem.

Więcej o: