Wolne do godziny 23. Polscy siatkarze: Ta formuła nam nawet sprzyja

Łukasz Jachimiak
- Jesteśmy na tyle mocną drużyną, że nie musimy analizować, z kim zagramy - mówi Tomasz Fornal. W środę siatkarska reprezentacja Polski pozna rywala w 1/8 finału mistrzostw świata, ale kadra nie czeka nerwowo na rozstrzygnięcia. Prawdopodobnie nikt nie bedzię oglądał meczów potencjalnych rywali. Wszyscy cieszą się wolnym dniem.

Po pokonaniu USA 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) reprezentacja Polski siatkarzy skończyła fazę grupową MŚ 2022. W katowickim Spodku nasz zespół wygrał wszystkie trzy mecze - wcześniej 3:0 z Bułgarią i 3:0 z Meksykiem. Jak się dowiadujemy, po dobrze wykonanej pracy, trener Nikola Grbić dał zawodnikom wolne.

Zobacz wideo Polscy siatkarze wygrali grupę, ale nie grają idealnie. "Musimy jeszcze dużo poprawić"

Na środę nie zaplanowano ani żadnego treningu, ani żadnych medialnych aktywności dla naszej kadry. Grbić przekazał graczom, że dostają wolne i mają wrócić do hotelu o godzinie 23.

Tomasz Fornal"Piłbym z wami szampana". Ale Tomasz Fornal nie pije. Wielki mecz i urodziny

Dzień na oczyszczenie głów i powrót do pracy po tej krótkiej przerwie wydaje się być dobrym pomysłem. Swój mecz 1/8 finału Polska rozegra dopiero w niedzielę 4 września. Spotkanie odbędzie się niedaleko Katowic, w Gliwicach. Kadry nie czeka żadna dłuższa podróż, na pewno wystarczy jej czasu, by się przygotować. Nasi zawodnicy mówią nawet, że spokojnie mogliby grać dalej takim systemem, jaki obowiązywał w fazie grupowej - mecz, dzień wolnego, mecz, dzień wolnego itd.

Bartosz KurekKurek patrzy w statystyki i mówi: "Dziwnie napisane. Sześć błędów? No nie wiem"

"Ta formuła nam nawet sprzyja"

- Ale ta formuła tegoroczna, fakt, że jest dużo dni na treningi, nam nawet sprzyja. Teraz przyda się trochę odpoczynku, ale będzie kilka dni i na regenerację, i na trening - podkreśla Jakub Kochanowski.

Do treningów reprezentacja wróci w czwartek. Od teraz turniej będzie rozgrywany już wyłącznie systemem pucharowym. Mecze 1/8 finału odbędą się 3 i 5 września w Lublanie oraz 4 i 6 września w Gliwicach. Ćwierćfinały zaplanowano na 7 września w Lublanie i 8 września w Gliwicach.

Kamil Semeniuk, Polska - Bułgaria, MŚ siatkarzyKamil Semeniuk: O tym, że wywołałem burzę, dowiedziałem się od narzeczonej

Walczyć o medale najlepsi będą w Katowicach - 10 września zobaczymy półfinały, a 11 września dostaniemy mecze o medale.

Więcej o: