Cztery kolejne zespoły z awansem do 1/8 finału MŚ. Medaliści olimpijscy pod ścianą

Serbia, Holandia, Iran i Włochy to drużyny, które w poniedziałek zapewniły sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce. Największym zaskoczeniem są wielkie problemy brązowych medalistów olimpijskich z Tokio - Argentyńczyków.

Biorąc pod uwagę specyficzny system rozgrywania siatkarskich mistrzostw świata (z każdej grupy do fazy pucharowej wyjdą po dwie najlepsze drużyny plus cztery z sześciu z trzecich miejsc), dwa zwycięstwa w fazie grupowej gwarantują zespołom grę w najlepszej "16" turnieju. Dzięki temu w poniedziałek do Brazylii, Polski, USA i Francji dołączyły cztery kolejne ekipy, które mogą się pochwalić dwiema wygranymi w dwóch pierwszych kolejkach fazy grupowej.

Włochy, Serbia, Holandia i Iran pewne awansu do 1/8 finału. Problemy Argentyny

W poniedziałek największe problemy miała na parkiecie reprezentacja Holandii, aczkolwiek "Oranje" trzeba przyznać, że mierzyli się ze zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem - trzecią na IO w Tokio Argentyną.

Szlagier czwartego dnia MŚ w siatkówce w Lublanie nie zawiódł - Argentyńczycy prowadzili już 2:0, ale ostatecznie po tie-breaku triumfowali Holendrzy 3:2. Dzięki temu zespół z Europy z 5 punktami jest już pewna gry w 1/8 finału, podczas gdy Argentyna z dwiema porażkami i dwoma punktami będzie musiała o ten przywilej walczyć w ostatnim meczu grupowym z Egiptem.

O pierwsze miejsce w grupie F Holandia będzie grała z Iranem. Irańczycy po pokonaniu Argentyny 3:2 tym razem poradzili sobie z Egiptem, wygrywając 3:1. W tym przypadku zaskoczeniem może być co najwyżej przegrany przez Persów trzeci set, w którym Egipt zwyciężył do 22.

Żadnych problemów z osiągnięciem drugiej wygranej na tym turnieju i przypieczętowaniem awansu do fazy pucharowej nie mieli Serbowie oraz Włosi. Serbia bez straty seta pokonała w Katowicach Portoryko, a Włosi w identycznym stosunku wygrali w Lublanie z Turcją. Wynik 3:0 padł również w starciu Ukrainy z Tunezją oraz Kanady z Chinami.