W Iranie głośno o słowach Kurka. Od razu wyłapali. Polak pokazał, co znaczy klasa

W czwartek reprezentacja Polski pokonała Iran 3:0 (25:19, 29:27, 25:17) w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Po meczu irańskie media nie komentowały jedynie przebiegu spotkania, ale także słowa Bartosza Kurka.

W czwartek reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Rywalem podopiecznych Nikoli Grbicia był Iran, czyli drużyna, która w przeszłości zawsze sprawiała Polakom wiele problemów. Nasi siatkarze zaprezentowali się w bardzo dobrym stylu i pewnie wygrali 3:0 (25:19, 29:27, 25:17). 

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Irańskie media odnotowały słowa Bartosza Kurka

Po meczu irańskie skomentowały porażkę z Polską. "Pierwszy set wpadł na konto Polski. W drugim Iran odrobił punkty i był bliski jego wygrania, ale ostatecznie zakończyło się inaczej. Ostatnią partię również wygrali rywale i Iran przegrał całe spotkanie 0:3. To kolejna porażka z Polską w ciągu ostatnich tygodni" - czytamy na stronie Jamaran News. 

Siatkarki Bośni i Hercegowiny śpią w skandalicznych warunkach"Ze względu na brak pokojów śpimy w piwnicy". Skandal podczas eliminacji ME siatkarek

Dziennikarze zwrócili uwagę także na słowa Bartosza Kurka. Polak przed meczem wyznał, że Iran młodym, dynamicznym i walecznym zespołem. Po spotkaniu zawodnik również bardzo ciepło wypowiedział się na temat irańskiej kadry, co od razu zauważyły media. "Po meczu kapitan reprezentacji Polski pochwalił reprezentację Iranu i nazwał ją jedną z najlepszych na świecie" - napisali dziennikarze Jamaran News. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kolejny mecz reprezentacji Polski w XIX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się już w piątek o 17:30. Rywalem drużyny Nikoli Grbicia będzie Argentyna. Dzień później w ostatnim spotkaniu turnieju Polska zmierzy się o 18:30 z Serbią. Następnie siatkarze będą przygotowywać się do nadchodzących mistrzostw świata. Polacy w pierwszym meczu tych rozgrywek zagrają z Bułgarią. Spotkanie zaplanowane jest na 27 sierpnia o 15:00. W rundzie grupowej zmierzą się także z Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi.

Polska - Iran, Memoriał Huberta Jerzego WagneraGrbić aż się uśmiechał. Polacy ograli Irańczyków w ważnym sprawdzianie przed MŚ

Więcej o: