Wielki cios dla reprezentacji siatkarek. Niestety. "Badania ujawniły"

Martyna Łukasik nie zagra w mistrzostwach świata kobiet, które w dniach 23 września - 11 października Polska zorganizuje wspólnie z Holandią. Standardowe badania podczas zgrupowania kadry wykazały problemy zdrowotne przyjmującej. PZPS wydał w sprawie specjalne oświadczenie.

Pod koniec lipca trener siatkarskiej reprezentacji kobiet Stefano Lavarini ogłosił nazwiska 15 zawodniczek, które znalazły się w kadrze na tegoroczne mistrzostwa świata. Najważniejsza impreza tego roku odbędzie się w dniach 23 września - 11 października na boiskach Polski i Holandii. Już teraz wiemy, że w turnieju nie zobaczymy Martyny Łukasik. 

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Martyna Łukasik wypada z kadry na mistrzostwa świata. PZPS wydał specjalny komunikat

Polski Związek Piłki Siatkowej w sobotni poranek opublikował specjalny komunikat w sprawie przyjmującej Grupy Azoty Chemika Police. Jak się okazuje, nie przeszła ona pomyślnie standardowych badań medycznych podczas zgrupowania reprezentacji w Warszawie. Stan jej zdrowia nie pozwala na udział w treningach, a w efekcie także mistrzostwach świata.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono badania diagnostyczne całego zespołu. Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu" - czytamy na stronie PZPS.

"W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem. Naszej reprezentantce życzymy mnóstwo zdrowia i odpoczynku. Martyno, czekamy na Ciebie!" - dodano. 

Dla reprezentacji utrata 22-letniej przyjmującej, która może z powodzeniem grać także jako atakująca, to spory cios. W tej chwili trener Lavarini zostaje z kadrą liczącą 14 zawodniczek. Do dyspozycji będzie miał tylko dwie nominalnie atakujące - Magdalenę Stysiak i Monikę Gałkowską. Nie wiadomo na razie, czy zdecyduje się powołać inną zawodniczkę w miejsce Łukasik. O składzie Biało-Czerwonych na MŚ pisaliśmy więcej w tym miejscu

Więcej o: