Oficjalnie: Jest decyzja ws. gry Wilfredo Leona na mistrzostwach świata

Wilfredo Leon nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata mężczyzn. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że zawodnik Sir Safety Perugia nie znalazł się w kadrze prowadzonej przez Nikolę Grbicia. - Po konsultacji medycznej zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wilfredo Leon przeszedł operację kolana na początku czerwca i pracował nad powrotem do zdrowia, by znaleźć się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Zawodnik Sir Safety Perugia znalazł się na liście 15 siatkarzy powołanych na turniej, co dawało nadzieje na to, że przyjmujący pomoże kadrze. Komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej z 10 sierpnia wyjaśnił jednak wszelkie wątpliwości.

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Oficjalnie: Wilfredo Leon nie zagra na siatkarskich mistrzostwach świata. To koniec

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że Wilfredo Leon nie wystąpi na mistrzostwach świata, które rozpoczną się już 26 sierpnia. "Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem" - poinformował PZPS w oficjalnym komunikacie.

"Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko. Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy" - dodaje polska federacja. Już wcześniej wypowiedzi Nikoli Grbicia wskazywały na to, że przyjmujący nie wystąpi na mundialu. - Widzę Wilfredo teraz codziennie. Nawet jeśli jest on do przodu z dochodzeniem do zdrowia, wciąż nie jest w stanie trenować sześć na sześć - tłumaczył selekcjoner.

Ireneusz Mazur, były trener reprezentacji Polski mówił w rozmowie z Sport.pl, że zastąpienie Wilfredo Leona jest niemożliwe. - Wilfredo to gracz nietuzinkowy. Niemożliwe jest zastąpienie go, ale taktykę uwzględniającą jego nieobecność trzeba przygotować. Niesprawiedliwe byłoby omawianie jego dyspozycji, jeśli nie może w ogóle podjąć rywalizacji. Trzeba mu dać się w pełni wyleczyć, by miał czystą głowę - twierdził Mazur.

Tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce będą organizowane przez Polskę i Słowenię, a turniej potrwa od 26 sierpnia do 11 września. Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia trafiła do grupy C, a jej rywalami będą Bułgaria, Meksyk i USA. Wszystkie mecze Biało-Czerwonych odbędą się w katowickim Spodku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.