Agnieszka Zyskowska walczy o życie. "Straciła możliwość leczenia się w kraju"

Siatkarska sędzia Agnieszka Zyskowska choruje na nowotwór przewodów żółciowych wewnętrzwątrobowych. Leczenie, które jest największą nadzieją na powrót do zdrowia, nie jest refundowane przez NFZ, dlatego w sieci rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na ten cel.

W Internecie funkcjonuje zbiórka pieniędzy na leczenie Agnieszki Zyskowskiej, którą zatytułowano "Walka o zwycięstwo w tie-breaku". W jej opisie wyjaśniono, że siatkarska sędzia w lutym 2021 roku usłyszała diagnozę, która "wywróciła jej życie do góry nogami".

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Wilfredo Leon i Nikola GrbićGrbić podał kadrę. Skreślił trzech graczy. Szansa dla Leona

Siatkarska sędzia walczy o życie

"Po wielu badaniach, diagnoza - nowotwór przewodów żółciowych wewnętrzwątrobowych. Od samego początku obserwowaliśmy jej ogromną wiarę i zacięcie w poszukiwaniu najlepszej drogi leczenia" - czytamy w opisie zbiórki.

Po kilkunastu miesiącach leczenia w Polsce, Zyskowska straciła możliwości leczenia w naszym kraju. Przebyła trzy cykle chemioterapii, ale po nich okazało się, że pomocy trzeba było szukać w innych państwach. "Poszukując kolejnych możliwości leczenia, sięgamy po rozwiązania dostępne na zachodzie Europy i skuteczne metody, które sprawdziły się wśród osób z naszego otoczenia. Oni wygrali walkę z nowotworem i wrócili do pełni sił. Ich doświadczenia, dają nam nadzieję na zwycięstwo" - dodano.

Zbiórka na leczenie Zyskowskiej

Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje leczenia, któremu Zyskowska jest poddawana od jakiegoś czasu. Trzymiesięczny koszt wynosi 51 tysięcy złotych, dlatego konieczne było zorganizowanie zrzutki. "W imieniu Agnieszki zwracamy się z prośbą o wsparcie i pomoc w rozpropagowaniu tej zbiórki. Nasza przyjaciółka, sędzia siatkówki, bierze udział w najważniejszym tie-breaku swojego życia" - napisano.

Zbiórkę na środki potrzebne na leczenie Agnieszki Zyskowskiej można znaleźć TUTAJ.

Marcelo MendezMarcelo Mendez nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla

Agnieszka Zyskowska jest sędzią siatkarską. Posiada pierwszą klasę sędziowska i uprawnienia do prowadzenia meczów w pierwszej lidze śląskiej kobiet. W styczniu tego roku była członkinią reprezentacji Częstochowy, która wygrała V Sędziowski Turniej Integracyjny arbitrów siatkówki z województwa śląskiego.

Więcej o: