Siatkówka. Jak wygląda terminarz Polaków na MŚ? Gdzie oglądać mecze? Kiedy odbędzie się turniej?

Polska i Słowenia są współorganizatorami tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Biało-Czerwoni zagrają w grupie C z Bułgarią, Meksykiem i USA. Jak wygląda terminarz? Gdzie rozegrane zostanę mecze? Kiedy odbędzie się turniej? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla polskich kibiców.

Zacznijmy od kwestii organizacyjnych. Tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce rozpoczną się 26 sierpnia w Lublanie, gdzie dojdzie do meczu pomiędzy Brazylią i Kubą. Jeśli chodzi o Polskę, mecze odbędą się w trzech miastach: Katowicach, Częstochowie oraz Gliwicach. W tym ostatnim mieście zostaną zorganizowane cztery spotkania 1/8 finału i dwa ćwierćfinały. Półfinały, finał i mecz o brąz to z kolei katowicki Spodek. Spotkania 1/8 finału zaplanowano na 3-6 sierpnia. Kolejny etap odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia, 10 sierpnia rozegrane zostaną półfinały, a 11 sierpnia mecz o trzecie miejsce i finał.

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Polska walczy o trzeci tytuł z rzędu. Jak wygląda terminarz MŚ w siatkówce mężczyzn?

Na mistrzostwach świata reprezentacja Polski będzie rywalizowała w grupie C. Jej rywalami będą Bułgaria, Meksyk i USA. Mecze zostaną rozegrane w tej kolejności: 26 sierpnia, 28 sierpnia i 30 sierpnia. Wszystkie trzy mecze zostaną rozegrane w Katowicach. Kilka dni temu ruszyła sprzedaż biletów na mecze organizowane w Polsce. Kibice pozamiatali. Wykupili wszystkie wejściówki mecze polskiej kadru w zaledwie dwie godziny. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski to obecni mistrzowie świata, którzy będą bronić tytułu wywalczonego w 2018 roku. Kibice mają więc wobec nich spore wymagania. Przypomnijmy, że tytuł najlepszej drużyny na świecie posiadamy od blisko dekady. Polacy wygrali MŚ w siatkówce też w 2014 roku. 

Plan MŚ siatkarzy 2022:

  • grupa A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko (Katowice, 26-31 sierpnia)
  • grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar (Lublana, 26-31 sierpnia)
  • grupa C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria (Katowice, 26-31 sierpnia)
  • grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun (Lublana, 26-31 sierpnia)
  • grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny (Częstochowa, Lublana, Celje, 26-31 sierpnia)
  • grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt (Częstochowa, Lublana, Celje, 26-31 sierpnia)
  • 1/8 finału: cztery mecze (Lublana, 3 i 5 września), cztery mecze (Gliwice, 4 i 6 września)
  • ćwierćfinał: dwa mecze (Lublana, 7 września), dwa mecze (Gliwice, 8 września)
  • półfinał: dwa mecze (Katowice, 10 września)
  • finał i mecz o trzecie miejsce (Katowice, 11 września)

Mecze siatkarskiej reprezentacji Polski będzie można oglądać na antenach Polsatu Sport oraz TVP Sport. Transmisje będą też dostępne w serwisach Polsat Box Go i sport.tvp.pl. Relacja na żywo będzie prowadzona na portalu Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: