Grbić skreślił trzy nazwiska. Podał kadrę. A Leon walczy

Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek i jedenastu innych polskich siatkarzy zachowuje szanse na powołanie do kadry na tegorocznego mistrzostwa świata. Trener Nikola Grbić wciąż daje nadzieje, że na czempionat globu pojedzie także Wilfredo Leon. Wśród powołanych zabrakło Karola Butryna, Bartosza Bednorza i Jana Firleja.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn rozpoczną się 26 sierpnia. Broniący tytułu Polacy spotkania grupowe rozegrają w katowickim Spodku, a ich rywalami w grupie C będzie Bułgaria, Meksyk i Stany Zjednoczone. 

Zobacz wideo Lewandowski zachwycił kibiców. Eksperci: "Magiczne połączenie" [SPORT.PL LIVE #30]

Leon wciąż z szansami na mistrzostwa świata

Trener Nikola Grbić wyłonił 15-osobową grupę, która zachowuje szanse na powołanie do reprezentacji Polski i zostaje na obozie w Spale. Nadzieję na walkę o medale ma w dalszym ciągu jeden z najlepszych siatkarzy świata, Wilfredo Leon, który wraca po kontuzji.

Mark Lebedew i Gheorghe CretuTrzęsienie ziemi u współgospodarzy MŚ siatkarzy. Zmiana trenera w ostatniej chwili

Leon początkiem czerwca przeszedł operację kolana i teraz pracuje nad powrotem do formy. Przyjmujący reprezentacji Polski w rozmowie z Grzegorzem Wojnarowskim z WP Sportowe Fakty powiedział, że rehabilitacja idzie dobrze i że wrócił już do treningów. To pozwala mu wierzyć w udział w walce o medale. 

Reprezentant Polski zdaje sobie jednak sprawę z tego, że na mistrzostwa świata pojedzie tylko 14 zawodników. – Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć, jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia – powiedział trener Grbić cytowany na stronie PZPS.

W powołaniach Grbicia brakuje takich postaci jak Karol Butryn, przyjmujący Bartosz Bednorz i rozgrywający Jan Firlej. – Decyzję o "czternastce" na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata, zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy – argumentował trener.

Siatkarze Grbicia, którzy zachowują szanse na MŚ 2022:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Więcej o: