Potężny cios dla Włochów przed MŚ w Polsce. Trener odsuwa największą gwiazdę

Siatkarska reprezentacja Włoch przystąpi do zbliżających się mistrzostw świata w Polsce i Słowenii wyraźnie osłabiona. Decyzją selekcjonera Ferdinando De Giorgiego, powołania na turniej nie otrzyma Ivan Zaytsev, jedna z największych gwiazd drużyny.

Reprezentacja Włoch była uważana za jednego z faworytów tegorocznej edycji Ligi Narodów. Co prawda zajęła pierwsze miejsce w fazie grupowej, ale w półfinale przegrała 0:3 z Francją, a następnie 0:3 z Polską w meczu o trzecie miejsce. Najbliższa szansa na poprawę nastrojów nadejdzie pod koniec sierpnia na mistrzostwach świata w Polsce i Słowenii.

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Polska - USA w półfinale Ligi NarodówRusza sprzedaż biletów na MŚ w siatkówce. Kiedy i gdzie zagrają Biało-Czerwoni?

Ivan Zaytsev nie zagra na mistrzostwach świata

Podczas zbliżającego się turnieju siatkarska reprezentacja Włoch będzie musiała sobie radzić bez jednej ze swoich największych gwiazd. Decyzją trenera Ferdinando de Giorgiego, na turnieju zabraknie Ivana Zaytseva, który w kadrze narodowej występuje od ponad 10 lat.

We wtorek Ferdinando De Giorgi wyjaśnił przyczyny odsunięcia 33-latka od reprezentacji. - Po wnikliwej ocenie technicznej i zespołowej podjąłem decyzję o poinformowaniu zawodnika, że nie będzie częścią składu na nadchodzące mistrzostwa świata. Aby uniknąć jakichkolwiek spekulacji, podkreślam, że Zaytsev zawsze wykazywał się wzorowym zachowaniem i podejściem - wyjaśnił selekcjoner Włochów.

Zajcew jednym z najbardziej utytułowanych Włochów

Ivan Zaytsev wrócił do kadry na początku lata tego roku po tym, jak opuścił ubiegłoroczne mistrzostwa Europy po bardzo słabym występie na igrzyskach olimpijskich. 33-latek sięgnął z reprezentacją Włoch po pięć medali - olimpijski brąz (Londyn 2012) i srebro (Rio de Janeiro 2016), a także dwa srebra (2011 i 2013) i brąz (2015) na mistrzostwach Europy.

Tuomas SammelvuoZAKSA, zwycięzca LM, ma nowego trenera. Powrót po latach

Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 w Polsce i Słowenii rozpoczną się 26 sierpnia i potrwają do 11 września. Reprezentacja Włoch w pierwszej fazie turnieju zagra w grupie E z Kanadą, Turcją i Chinami. Wszystkie mecze rozegra w słoweńskiej Lublanie.

Więcej o: