Rusza sprzedaż biletów na MŚ w siatkówce w Polsce i Słowenii. Kiedy i gdzie zagrają Biało-Czerwoni?

W tym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap sprzedaży biletów na mistrzostwa świata w siatkówce, które w dniach 26 sierpnia - 11 września odbędą się w Polsce i Słowenii. Pierwsze wejściówki będzie można kupić 4 sierpnia, a pięć dni później ruszy drugi etap sprzedaży.

Tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce pierwotnie miały odbyć się w Rosji, jednak po inwazji na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zmieniła miejsce rozgrywania mundialu. Ostatecznie najlepsze reprezentacje świata będą rywalizować od 26 sierpnia w Polsce i Słowenii.

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Niebawem rusza sprzedaż biletów na siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii

Kibice siatkówki mogą powoli przygotowywać się do zakupu biletów na poszczególne spotkania. W przypadku meczów rozgrywanych w Polsce ich sprzedaż rozpocznie się na trzy tygodnie przed startem mistrzostw świata. Proces ten został podzielony na dwa etapy.

Pierwszy etap sprzedaży rozpocznie się 4 sierpnia o godzinie 12:00. Będziemy wtedy można nabyć wejściówki na mecze fazy grupowej i pucharowej. Pięć dni później, 9 sierpnia wystartuje sprzedaż biletów na spotkania fazy finałowej (półfinały, mecz o trzecie miejsce, finał). Bilety będą dostępne na platformie eBilet.pl.

Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 rozpoczną się 26 sierpnia w Lublanie, gdzie dojdzie do meczu pomiędzy Brazylią i Kubą. Spotkania 1/8 finału zaplanowano na 3-6 sierpnia, w dniach 7-8 sierpnia odbędą się ćwierćfinały, 10 sierpnia półfinały, natomiast 11 sierpnia mecz o trzecie miejsce i finał.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski w grupie C zagra z Bułgarią (26 sierpnia), Meksykiem (28 sierpnia) i Stanami Zjednoczonymi (30 sierpnia). Wszystkie te mecze zostaną rozegrane w Katowicach. Jeśli chodzi o dalsze fazy turnieju, cztery starcia 1/8 finału i dwa ćwierćfinały odbędą się w Gliwicach, a dwa półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał w Katowicach.

Więcej o: