Malwina Smarzek nie zagra na mistrzostwach świata. "Całkowicie pożegnała się z reprą?"

Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce kobiet ogłosił skład na mistrzostwa świata, które rozpoczną się 23 września. W kadrze zabrakło jednego głośnego nazwiska - Malwiny Smarzek.

Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet zostaną rozegrane w Polsce i Holandii. Turniej odbędzie się w dniach od 23 września do 11 października. Stefano Lavarini ogłosił skład Polek. Nie obyło się bez niespodzianki.

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Malwina Smarzek poza kadrą na MŚ. Koniec kariery?

Wśród powołanych zawodniczek nie znalazło się nazwisko Malwiny Smarzek, która w ostatnich latach była jedną z liderek polskiej kadry. Smarzek nie grała już podczas Ligi Narodów. Wówczas siatkarka tłumaczyła nieobecność problemami zdrowotnymi. Miała być jednak do dyspozycji po Lidze Narodów. Mimo to trener Lavarini nie zdecydował się na powołanie zawodniczki.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kibice zastanawiają się jaka jest tym razem przyczyna absencji 26-latki. Niektórzy zaczęli podejrzewać nawet koniec kariery reprezentacyjnej siatkarki. "Malwina Smarzek całkowiecie pożegnała się z reprą?" - napisała jedna z fanek, a po chwili otrzymała odpowiedź od innej: "Pewnie wkrótce się dowiemy". Sama zawodniczka póki co nie skomentowała braku powołania. Selekcjoner też nie podał oficjalnego powodu braku Smarzek w kadrze.

Magdalena Stysiak wraca. Skład Polek na MŚ

Do składu po nieobecności spowodowanej kontuzją wróciła Magdalena Stysiak. Oprócz niej trzon kadry stanowić będą choćby Joanna Wołosz czy Agnieszka Kąkolewska

Skład reprezentacji Polski na MŚ:

rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz,

środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska,

przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska,

atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak,

libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska.

Polki zainaugurują zmagania 23 września meczem z Chorwacją. W grupie zmierzą się jeszcze z 

Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją.

Więcej o: