21 sezonów i już dość. Polski mistrz Europy zakończył karierę

Michał Ruciak, były reprezentant Polski w siatkówce, przekazał w mediach społecznościowych, że postanowił zakończyć karierę. - W życiu każdego sportowca nadchodzi moment, w którym kończy sportową karierę i u mnie właśnie ten czas nadszedł - zaczął swój wpis siatkarz, który w przeszłości zasłynął z noszenia słynnych rękawków.

Michał Ruciak grał w PlusLidze przez 21 sezonów, broniąc barw m.in. PGE Skry Bełchatów, Indykpolu Olsztyn, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czy Czarnych Radom. Od 2020 roku był zawodnikiem Stali Nysa, z którą w sezonie 2021/2022 walczył w barażach o pozostanie w PlusLidze. Ostatecznie 3:1 wygrali w nich z MKS-em Będzin.

Zobacz wideo Earvin Ngapeth pokazał tragiczne warunki, w jakich trenują i mieszkają francuscy siatkarze przed finałem VNL w Bolonii. To samo czeka Polaków?

Doświadczony przyjmujący, a w ostatnim czasie libero, podjął decyzję o zakończeniu swojej siatkarskiej kariery, przekazując informację o tym w mediach społecznościowych. - W życiu każdego sportowca nadchodzi moment, w którym kończy sportową karierę i u mnie właśnie ten czas nadszedł - zaczął swój wpis.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali mi przez całą moją zawodową podróż sportową, wszystkim klubom za możliwość reprezentowania ich barw, wszystkim trenerom, którzy mi zaufali i przekazywali bezcenną wiedzę. Wszystkim graczom, z którymi miałem przyjemność występować na boisku, zdobywać medale i reprezentować barwy narodowe - dodał.

Reprezetnacja Polski w siatkówce Polscy siatkarze trenują w skandalicznych warunkach przed finałami LN. "Dramat"

Michał Ruciak był prekursorem słynnych rękawków w polskiej kadrze

Polscy kibice kojarzą Michała Ruciaka m.in. ze słynnych rękawków, które zakładał na swoje przedramiona podczas spotkań, także reprezentacji Polski. Co więcej, przyjmujący okazał się ich prekursorem, bo w kolejnych latach kolejni zawodnicy polskiej kadry zaczęli występować w podobnych rękawkach.

Ruciak w swojej karierze w PlusLidze zanotował wiele sukcesów. Choć aż siedmiokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski, zabrakło w jego gablocie medalu za tytuł mistrza Polski. Dwukrotnie wygrał Puchar Polski, a wraz z reprezentacją Polski zdobył tytuł mistrza Europy w 2009 roku. W 2012 roku był także w kadrze Andrei Anastasiego, która wygrała Ligę Światową.

Więcej o: