Włochy trzęsą siatkówką. Porażająca siła. Cztery finały i cztery zwycięstwa

Niedziela była świetnym dniem dla włoskiej siatkówki. Zawodniczki Davide Mazzantiego okazały się najlepsze w Lidze Narodów, a łupem Włochów padły również trzy imprezy mistrzowskie reprezentacji młodzieżowych.

W niedzielę serca kibiców włoskiej siatkówki z pewnością zabiły znacznie szybciej. Wszystko za sprawą aktualnych mistrzyń Europy, które pokonały w finale Ligi Narodów Brazylię 3:0 i wywalczyły złoty medal. To jednak początek listy sukcesów, ze zwycięstw w mistrzostwach kontynentu cieszyły się trzy reprezentacje młodzieżowe.

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Włoszki najlepsze w Lidze Narodów, trzy złota mistrzostw Europy przyszłych gwiazd siatkówki

Listę niedzielnych zdobyczy włoskich siatkarzy otwiera triumf zawodniczek Davide Mazzantiego w Lidze Narodów. Mistrzynie Europy bardzo solidnie zaprezentowały się w fazie grupowej, wygrywając 10 z 12 spotkań i zajmując 3. miejsce. W ćwierćfinale zmierzyły się Chinkami, które pokonały 3:1. Półfinał z waleczną ekipą Turcji zapowiadał się bardzo interesująco, jednak Włoszki nie dały rywalkom szans i odprawiły je 3:0. W finale przyszedł czas na Brazylię, ale i tym razem większą moc pokazały zawodniczki Mazzantiego, wygrywając 3:0 i zdobywając złoty medal. Zawodniczki Italii po raz pierwszy zameldowały się na podium Ligi Narodów i to od razu na najwyższym stopniu. 

Nikola Grbić, Polska - USA, reprezentacja Polski, Liga Narodów siatkarzyTak ma wyglądać kadra siatkarzy. Przed Grbiciem najtrudniejsza chwila

Rewelacyjny dzień miały również reprezentacje juniorskie. W rozgrywanych w Tarnowie mistrzostwach Europy U22 Włosi pokonali w finale Francuzów 3:1. To kolejny sukces tej drużyny, bo w zeszłym roku wywalczyła ona mistrzostwo świata U21. Polacy zajęli w tej imprezie trzecie miejsce, wygrywając 3:1 z Turcją. W półfinale podopiecznych Daniela Plińskiego, podobnie jak podczas ubiegłorocznego czempionatu globu, zostali zatrzymani przez Włochów.

Nikola Grbić, Kanada - Polska, siatkówka, Liga Narodów, reprezentacja PolskiGrbić nie może prowadzić polskiego klubu, Kadziewicz zdziwiony

Siatkarze Italii okazali się również najlepsi w mistrzostwach Europy U18. Przyszli mistrzowie przez turniej przeszli jak burza, wygrywając wszystkie spotkania w fazie grupowej. W półfinale łatwo pokonali Serbów 3:0, by również w trzech setach zwyciężyć w finale z Francuzami. Zwycięską niedzielę Włochów uzupełnia triumf siatkarek w czempionacie U21. Po pewnie wygranej fazie grupowej włoskie zawodniczki rozegrały dwa pięciosetowe pojedynki, pokonując w półfinale Turczynki, a w meczu o mistrzostwo reprezentantki Serbii. Choć faworytkami do medalu w tej imprezie były Polki, udział w niej zakończył tuż za podium.

Więcej o: