Polscy siatkarze wygrali kluczowy mecz i awansowali do półfinału ME. Przedwczesny finał

Polscy siatkarze U22 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy pokonali Austrię 3:0 (25:19, 28:26, 25:17). Zawodnicy Daniela Plińskiego awansowali tym samym do półfinału.

Reprezentacja Polski siatkarzy U22 rozpoczęła zmagania w ME od pięciosetowe porażki z Francją. W drugim spotkaniu zawodnicy Daniela Plińskiego pokonali Serbię 3:0, dzięki czemu zachowali szansę na awans do półfinału. Aby kontynuować walkę w czempionacie Polacy, musieli w czwartek pokonać Austrię.

Polacy pewnie pokonali Austrię. Ekipa Daniela Plińskiego w półfinale mistrzostw Europy

Polacy byli faworytami w ostatnim spotkaniu w grupie 1., bo rywale mieli na swoim koncie dwie porażki. Gospodarze turnieju od początku prezentowali się lepiej i utrzymywali się na prowadzeniu. Zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętowali czterema wygranymi punktami z rzędu, które dały im wygraną 25:19. Faworyci dobrze zaczęli drugiego seta i prowadzili już nawet pięcioma punktami. Austriacy stopniowo odrabiali jednak swoją stratę, by w środkowej fazie doprowadzić do wyrównania. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt i choć w końcówce na prowadzenie wyszli rywale, Polacy zachowali zimną krew i wygrali drugą odsłonę 28:26.

Tokyo Olympics VolleyballZnamy pary półfinałowe Ligi Narodów siatkarek

W trzeciej partii zawodnicy Plińskiego od początku narzucili swoje tempo. Z biegiem czasu ich przewaga rosła, a wraz z nią bezsilność rywali. Austriacy nie potrafili już zmobilizować się do walki, a faworyci pewnie wygrali tego seta 25:17 i tym samym całe spotkanie 3:0. Najlepszym z Polaków był atakujący Dawid Dulski, który zdobył łącznie 18 punktów i miał 76% skuteczności w ataku. Pewne zwycięstwo pozwoliło zająć polskim siatkarzom drugie miejsce w grupie i awansować do półfinału. Choć zgromadzili oni o jeden punkt więcej od Francuzów, zwycięstwo w grupie dał Trójkolorowym lepszy bilans meczów.

Tabela grupy 1. po wszystkich spotkaniach

1. Francja - 6 punktów (3 zwycięstwa, 0 porażek)
  2. Polska - 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 porażka)
  3. Serbia - 4 punkty (1 zwycięstwo, 2 porażki)
  4. Austria - 1 punkt (o zwycięstw, 3 porażki)

Kamil Semeniuk podczas UniwersjadySemeniuk dostanie wszystko, co zechce. "Przychodzi bardzo cenny klejnot"

Polaków w półfinale czeka bardzo ciężkie zadanie. Zmierzą się w nim z Włochami, którzy z kompletem zwycięstw i dziewięcioma punktami na koncie wygrali drugą grupę. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 16 lipca o godzinie 20:00. Wcześniej, o 17:00, w pierwszym półfinale powalczą siatkarze z Turcji i Francji.