Liga Narodów siatkarzy. Kiedy decydująca faza rozgrywek? [TERMINARZ, DRABINKA]

Siatkarska reprezentacja Polski ma za sobą udaną fazę zasadniczą tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia zakończyli zmagania w tej części rozgrywek zwycięstwem 3:1 nad Słowenią. Kiedy kolejne spotkania? Jak wygląda terminarz fazy pucharowej?

Od 7 czerwca 16 drużyn z czterech federacji rywalizowało w tegorocznej edycji Ligi Narodów, która ponownie rozgrywana jest w systemie turniejowym. Każda z reprezentacji rozegrała jak dotąd po 12 meczów, a awans do fazy play-off wywalczyło osiem z nich. Jak wygląda terminarz kolejnej fazy rozgrywek?

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Udana pierwsza faza LN dla Polaków

Siatkarska reprezentacja Polski rozgrywała swoje mecze w trzech lokalizacjach. W Ottawie grali z Argentyną (3:0), Włochami (1:3), Bułgarią (3:0) i Francją (3:1), w Sofii z Brazylią (3:1), Kanadą (3:0), Australią (3:0) i USA (3:1), a w Gdańsku z Iranem (2:3), Chinami (3:0), Holandią (3:0) i Słowenią (3:1).

Zgodnie ze wstępnymi planami, faza play-off miała się odbyć w Kemerowie. Po inwazji na Ukrainę FIVB podjęła decyzję o odebraniu Rosjanom praw do organizacji, a do tego wykluczyła drużynę narodową z tego kraju z rywalizacji. Ostatecznie zmagania odbędą się w Gdańsku.

Terminarz fazy play-off Ligi Narodów

W fazie play-off tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów zagrają Polska, Włochy, USA, Francja, Japonia, Brazylia, Iran i Holandia. Turniej finałowy odbędzie się w Bolonii między 20 a 24 lipca.

Ćwierćfinałowy mecz pomiędzy Polską a Iranem zaplanowany jest na czwartek 21 lipca. Jego dokładna godzina nie jest jeszcze znana. Ewentualny półfinał z udziałem reprezentacji Polski rozegrany zostanie w sobotę 23 lipca, zaś finały oraz mecz o trzecie miejsce w niedzielę 24 lipca.

Liga Narodów. Terminarz fazy play-off

  • 20 lipca - Włochy - Holandia, Francja - Japonia
  • 21 lipca - Polska - Iran, USA - Brazylia
  • 23 lipca - półfinały
  • 24 lipca - mecz o trzecie miejsce, finał
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.