Brutalna napaść na wicemistrzynię olimpijską. "Trzeba uważać"

Była amerykańska siatkarka Kimberly Glass, została zaatakowana w centrum Los Angeles. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu doznała poważnych obrażeń twarzy, po tym jak bezdomny zaatakował ją metalowym prętem. O całym zdarzeniu 37-latka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do ataku na Kimberly Glass doszło w piątkowe popołudnie na ulicach Los Angeles. Była reprezentantka Stanów Zjednoczonych w siatkówce, została zaatakowana przy wyjściu z jednej z miejscowych restauracji. Sprawcą napaści okazał się 51-letni bezdomny.

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Kimberly Glass ofiarą napaści. Sprawcą okazał się bezdomny. "Uważajcie na siebie"

Mężczyzna podbiegł do Amerykanki, gdy ta stała przy samochodzie. 51-latek podszedł z drugiej strony auta i zaczął się nerwowo zachowywać. Kobieta przyznała w późniejszych wywiadzie dla TZM, że gdy ujrzała bezdomnego, od razu miała złe przeczucia. - On spoglądał na mnie nienawistnym i groźnym wzrokiem. A kiedy się odwróciłam, by ostrzec mojego przyjaciela słowami "Myślę, że coś jest nie tak z tą osobą i zaraz uderzy w nasz samochód", 51-latek trafił we mnie. Wszystko działo się bardzo szybko - wyjawiła Glass. Sprawca użył metalowego pręta, który rzucił w kierunki Amerykanki. Przedmiot uderzył w jej twarz. Po ataku bezdomnego natychmiast obezwładnili przechodnie. Następnie aresztowała go policja. Jak informują media, mężczyźnie postawiono zarzut napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Nikola GrbićNikola Grbić dostał zakaz od PZPS. Nie wolno mu pracować w PlusLidze. "Ustalone"

Świadkowie zdarzenia udzielili także pierwszej pomocy poszkodowanej. Była siatkarka doznała licznych złamań twarzy. Pojawiły się także rany otwarte, na które założono szwy. 37-latka poinformowała o całym zdarzeniu za pomocą nagrania opublikowanego w sieci. Na filmie widać, jak poważnych obrażeń doznała. Szczególnie ucierpiało jej oko

Mimo poważnych ran lekarze dają Glass duże szanse na powrót do pełnej sprawności. - Nie spodziewałam się tego ataku. Po ulicach Los Angeles kręci się wiele osób, mających problemy ze zdrowiem psychicznym. I choć nie powinniśmy się bać, to jednak nadal trzeba na siebie uważać - apelowała 37-latka w mediach społecznościowych.  

Bartosz Kurek i Michał KubiakKurek chce zastąpić poprzednika. "Mam nadzieję, że choć w małej części mu dorównam"

Kimberly Glass przez wiele lat występowała w drużynie narodowej Stanów Zjednoczonych. W 2008 roku razem z reprezentacją sięgnęła po srebrny medal igrzysk olimpijskich. Choć największe sukcesy świętowała z drużyną USA, to występowała także w rywalizacji klubowej, broniąc barw takich zespołów, jak Santeramo Sport, Fenerbahce Stambuł czy Rabit Baku. Po zakończeniu kariery zajęła się modelingiem i fitnessem. 

Więcej o: