Widoczne różnice między Grbiciem i Heynenem. "Wystarczy jedno spojrzenie"

Nikola Grbić zastąpił Vitala Heynena w roli selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce. Gołym okiem da się dostrzec, że obaj szkoleniowcy mają zupełnie inny styl pracy. - Wystarczy jedno jego spojrzenie, by każdy wiedział, że coś zrobił źle, coś miało wyglądać inaczej - mówi o Serbie Jakub Popiwczak w rozmowie portalem WP SportoweFakty.

Nikola Grbić poprowadził jak dotąd reprezentację Polski w 10 spotkaniach. Jego bilans wygląda naprawdę dobrze. Biało-Czerwoni wygrali osiem razy i dwukrotnie przegrali. Raz z Włochami (1:3) i raz z Iranem (2:3). Serb notuje obiecujący początek w nowej roli, a oczekiwania są bardzo duże, tym bardziej że za kadencji jego poprzednika Vitala Heynena, nasi siatkarze niemal z każdej imprezy przywozili medal. 

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Jak różni się praca z Nikolą Grbiciem i Vitalem Heynenem? "Grbić jest stonowany"

Jakub Popiwczak zadebiutował w reprezentacji Polski w 2019 roku. Miał zatem okazję, aby przez parę lat współpracować z Vitalem Heynenem, ale prawdziwą szansę na grę otrzymał dopiero od Nikoli Grbicia. 26-letni libero w rozmowie z WP SportowymiFaktami został zapytany o porównanie obu szkoleniowców. Okazuje się, że niektórych elementach są oni "jak woda i ogień". 

- Trener Heynen, gdy tylko coś mu się nie podobało i zauważał malutką rzecz, która według niego wyglądała nie tak, jak powinna, od razu zwracał uwagę, krzyczał. Czasami to było doskwierające, bardzo bolące zawodników, bo pojawiały się ciężkie słowa. Natomiast trener Grbić jest stonowany, z boku, nie jest aż tak wylewny, jak Heynen. Dopiero później w krótkich komunikatach przekazuje to, co chciałby poprawić - mówi reprezentant Polski. 

Francja - Brazylia w ramach Ligi NarodówPolska nie jest już liderem Ligi Narodów. Pokaz siły. Brazylia rozbita

Popiwczak podkreślił też, że Serb cieszy się ogromnym autorytetem wśród zespołu. - Budzi respekt. Wystarczy jedno jego spojrzenie, by każdy wiedział, że coś zrobił źle, coś miało wyglądać inaczej. Jest bardzo konkretny, jasno przedstawia to, czego od nas wymaga. To dobry mówca, robi to w taki sposób, że się to słyszy i się myśli "To jest naprawdę mądre. Faktycznie jest tak, jak trener mówi". Warto go słuchać, zjadł na siatkówce zęby i jest świetnym szkoleniowcem - twierdzi gracz Jastrzębskiego Węgla. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Styl pracy Nikoli Gribcia kibice będą mogli po raz kolejny obserwować już w sobotę 9 lipca. Reprezentacja Polski rozegra swój kolejny mecz w Lidze Narodów, a jej rywalem będzie Holandia. Początek spotkania jest zaplanowany na godz. 20:00.

Oficjalnie: Skra Bełchatów w końcu ma nowego treneraOficjalnie: Skra Bełchatów w końcu ma nowego trenera

Więcej o: