Polska nie jest już liderem Ligi Narodów. Pokaz siły. Brazylia rozbita w hicie

Francuzi niespodziewanie rozbili Brazylię aż 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) w hitowym starciu fazy zasadniczej Ligi Narodów. Mistrzowie olimpijscy tym samym zostali nowym liderem grupy, wyprzedzając Polaków.

Francuzi w czwartek przegrali ze Stanami Zjednoczonymi po tie-breaku, przez co do spotkania z Brazylijczykami przystępowali zdecydowanie podrażnieni. Zespół prowadzony przez Andreę Gianiego zaskoczył jednak wszystkich, gładko wygrywając w trzech setach z Brazylijczykami, nadal liczącymi się w walce o czołowe miejsca w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Mistrzowie olimpijscy z Tokio znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już na początku pierwszego seta odskoczyli na dwa punkty (4:2), by kilka chwil później znacznie podwyższyć prowadzenie (10:4). Spokojnie kontrolowali przewagę, która przez moment urosła nawet do siedmiu punktów (15:8). W końcówce seta Brazylijczycy zbliżyli się na trzy punkty (21:18), ale to Francuzi wygrali ostatecznie 25:21.

Tomasz Fornal, Chiny - Polska, Liga Narodów siatkarzyBohater polskich siatkarzy. Kochanowski przed nim klęknął. Kurek go kopnął

Drugi set był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Od początku to Brazylijczycy odskakiwali na dwa punkty (3:5), by Francuzi odrabiali straty (7:7), a chwilę później znów Brazylijczycy mieli przewagę (7:9). W końcu zespół Renana Del Zotto zdołał zbudować aż czteropunktową przewagę (13:17) i wydawało się, że tej przewagi już nie zmarnują. Nic bardziej mylnego. Francuzi błyskawicznie odrobili straty (18:18), by zdominować swoich rywali w końcówce drugiego seta, wygrywając go 25:22.

To zdecydowanie rozbiło Brazylijczyków. Francuzi już na początku seta odskoczyli na punkty (3:1). I choć Brazylijczycy zdołali doprowadzić do wyrównania, Francuzi zbudowali trzypunktową przewagę (11:8). Od tej pory to mistrzowie olimpijscy dyktowali warunki gry, mając nawet pięć punktów przewagi (18:13). Brazylijczycy już nie byli w stanie odrobić strat, przegrywając trzeciego seta 21:25 i całe spotkanie 0:3.

Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Liga Narodów, reprezentacja PolskiPierwszy set stanie się legendą. Potem deklasacja. Polska liderem

Nowy lider tabeli Ligi Narodów

Tym samym Francuzi objęli prowadzenie w tabeli Ligi Narodów siatkarzy, mając na swoim koncie osiem zwycięstw. Mistrzowie olimpijscy wyprzedzili tym samym Polaków, także mających na swoim koncie osiem wygranych. Na trzecim miejscu znajdują się Włosi, którzy także mają osiem zwycięstw.