Tak wygląda tabela Ligi Narodów po wygranej reprezentacji Polski. Doczekaliśmy się

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Chinami (26:24, 25:16, 25:18) w 10. meczu Ligi Narodów. Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia objęła tym samym prowadzenie w tabeli Ligi Narodów na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Mamy na swoim koncie tyle samo punktów co reprezentanci Włoch.

Reprezentacja Polski dobrze sobie radzi w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia do tej pory przegrała tylko dwa mecze - 1:3 z Włochami w turnieju w Ottawie i 2:3 z Iranem w Gdańsku. Przed Polakami jeszcze dwa mecze - z Holandią (09.07) oraz Słowenią (10.07).

Mecz Niemcy - Australia w Lidze NarodówNiemcy przełamali fatalną serię, ale awansu nie będzie

Spokojne zwycięstwo polskich siatkarzy

Pierwszy set miał dość nietypowy przebieg. Do pewnego momentu chińscy siatkarze mieli wyraźną przewagę i prowadzili nawet 13:7, a następnie 19:14. Przy wyniku 23:19 na korzyść azjatyckiej drużyny wydawało się, że wygra seta, ale wtedy podopieczni Nikoli Grbicia zaczęli skutecznie odrabiać straty i ostatecznie wygrali 26:24.

Drugi set pokazał wyraźną przewagę siatkarzy reprezentacji Polski, którzy ani razu nie dali rywalom wyjść na prowadzenie. Przez cały czas jego trwania Polacy kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali 25:16.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Trzeci set przebiegał w podobnym stylu, co drugi, choć początkowo siatkarze z Chin zdołali osiągnąć dwupunktową przewagę. Od rezultatu 10:10 Polacy nie oddali już prowadzenia do samego końca i dzięki skutecznej grze wygrali 25:18.

Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni z dorobkiem 25 punktów objęli prowadzenie w tabeli Ligi Narodów. Tyle samo punktów mają Włochy, jednak polscy siatkarze mają korzystniejszy bilans setów.

Mecz Francja - USA w Lidze Narodów siatkarzyFrancja przegrywa w hicie Ligi Narodów. Polacy spadają. Tak wygląda tabela