FIVB ogłasza plan meczów MŚ siatkarzy. Polacy poznali daty i godziny spotkań

FIVB ogłosiła we wtorek oficjalny terminarz rozgrywanych w Polsce i Słowenii mistrzostw świata siatkarzy. Turniej rozpocznie się 26 sierpnia i wiemy już, kiedy swoje mecze rozegra broniąca złotego medalu reprezentacja Polski.

Pierwotnie tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce miały odbyć się w Rosji, jednak po inwazji na Ukrainę władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej odebrały Rosji organizację turnieju. Zdecydowano o przeniesieniu mistrzostw do Polski i Słowienii, choć jeszcze długo wydawało się, że trzecim organizatorem będą także Włosi. Tak jednak się nie stało.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

We wtorek FIVB opublikowała oficjalny terminarz mistrzostw świata w Polsce i Słowenii. Zgodnie z ustaleniami, w Polsce mecze będą rozgrywać dwie z sześciu grup (A i C, które grać będą Katowicach), a mecze pozostałych grup odbędą się w Słowenii (w Ljubljanie). Następnie mecze 1/8 finału podzielone zostały równo między Ljubljanę i Gliwice, ćwierćfinały również zostaną rozegrane w Ljubljanie i Gliwicach, a od półfinałów wszystkie mecze rozgrywać się będą już w Katowicach.

Bartosz Kwolek, Australia - Polska, siatkówka, reprezentacja PolskiKwolek kontra Gacek. Spięcie po rozstaniu z klubem. "Nieprawdziwe słowa"

Tym samym znany już także terminarz meczów Polaków w fazie grupowej. Zespół Nikoli Grbicia rozpocznie turniej 26 sierpnia meczem z Bułgarią (20:30). Następnie 28 sierpnia zmierzy się z Meksykiem (20:30), a na zakończenie fazy grupowej zagra ze Stanami Zjednoczonymi (20:30).

Terminarz meczów Polaków w fazie grupowej:

  • 26 sierpnia, 20:30: Polska - Bułgaria (Katowice)
  • 28 sierpnia, 20:30: Polska - Meksyk (Katowice)
  • 30 sierpnia, 20:30: Polska - USA (Katowice)

Mistrzostwa świata rozpoczną się 26 sierpnia, a faza grupowa potrwa do 31 sierpnia. W dniach 3-6 września odbędą się mecze 1/8 finału, następnie w dniach 7-8 września odbędą się ćwierćfinały. 10 września rozegrane zostaną obydwa mecze półfinałowe, a zakończenie mistrzostw wypadnie 11 września, gdy rozegrane zostaną finał i mecz o 3. miejsce.

Tytułu mistrzowskiego będą bronić Polacy. Byli najlepsi w latach 2014 i 2018. Dwukrotnie w finałach pokonywali Brazylijczyków (3:1 w 2014 i 3:0 w 2018 roku).

Więcej o: