Wstyd. Tak wygląda tabela Ligi Narodów po ostatnim meczu Polski. Najgorzej w historii

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 (25:22, 13:25, 17:25, 22:25) z Bułgarią w ostatnim meczu Ligi Narodów. To ósma porażka Polek w tych rozgrywkach, która skutkuje tym, że zajmą co najwyżej 12. miejsce. Jak wygląda tabela Ligi Narodów?

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z Bułgarią w ostatnim meczu Ligi Narodów. Choć zespół Lavariniego zaczął dobre i wygrał pierwszego seta 25:22, to w kolejnych dominowały Bułgarki. Kolejną bolesną lekcją dla Polek był drugi i trzeci set, w którym zdobyły odpowiednio 13 i 17 punktów. W czwartym, a zarazem ostatnim Bułgaria wygrał 25:22.

Polska z najgorszym wynikiem w historii

Sobotnia porażka była szóstą przegraną z rzędu polskich siatkarek i ósmą w całych rozgrywkach. Po niezłym początku drużyny Lavariniego, który mógł zwiastować powrót do lepszych czasów polskich siatkarek, ostatnie spotkania często kończyły się kompromitacją (osiem punktów w pierwszym secie w przegranym 0:3 meczu z Chinami.

W ten weekend rozgrywana jest ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Narodów. Szansę na awans do ćwierćfinału Polki straciły już wczoraj po porażce 2:3 z Dominikaną. W tym momencie Polska zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 12 punktów i bilansem meczów 4 zwycięstwa, 8 porażek (to liczba zwycięstw decyduje o kolejności w tabeli, dopiero później punkty).

Polska może spaść jeszcze na 13. miejsce jeśli Holandia wygra z Koreą Południową. Jednak nawet 12. miejsce jest najgorszym w historii występem Polek w Lidze Narodów. W ubiegłym roku Polki skończyły 11., w 2018 roku - 8., a w 2019 roku - 6., co było najlepszym występem w historii. Najlepszym zespoły fazy grupowej LN tego sezonu jest USA przed Brazylią oraz Włochami. USA przegrało zaledwie jeden mecz, a pozostały drużyny z podium po dwa.