Grbić powołał 14 zawodników na ostatni turniej LN. Polska gra o awans

Przed reprezentacją Polski ostatni turniej w ramach tegorocznej Ligi Narodów. W niedzielę selekcjoner biało-czerwonych podał listę 14 siatkarzy, którzy będą rywalizować w Gdańsku. Nie brakuje zaskoczeń.

Reprezentacja Polski znakomicie radzi sobie w tegorocznej Lidze Narodów. Na inaugurację biało-czerwoni zagrali w kanadyjskiej Ottawie, gdzie odnieśli trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Argentynę 3:0, Bułgarię 3:0 i Francuzów 3:1. Silniejsi byli jedynie Włosi 1:3. Później Polacy przenieśli się do Sofii, gdzie triumfowali we wszystkich czterech spotkaniach. Pokonali kolejno Brazylię 3:1, Kanadę 3:0, Australię 3:0 oraz Stany Zjednoczone 3:1. Dzięki takim wynikom drużyna Grbicia zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli. Do ćwierćfinału awansuje osiem zespołów, o czym zadecyduje ostatni turniej.

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Nikola Grbić podał skład reprezentacji Polski na turniej w Gdańsku. Nie brakuje niespodzianek

Ostatnie cztery spotkania fazy grupowej biało-czerwonymi rozegrają w Gdańsku. Zmagania w ojczyźnie reprezentacja Polski rozpocznie od meczu z Iranem (5 lipca), a już dwa dni później zmierzy się z Chinami. W trzecim starciu biało-czerwoni zagrają z Holandią (9 lipca) i na zakończenie ze Słowenią (10 lipca). 

Polska - Dominikana, Liga Narodów siatkarek, reprezentacja PolskiWielka katastrofa siatkarek. Lavarini ma ogromny problem przed mistrzostwami

Wiemy już także, którzy polscy siatkarze wystąpią w Gdańsku. W niedzielę trener Nikola Grbić przedstawił listę 14 zawodników. W kadrze dojdzie do kilku zmian. Na rozegraniu Grzegorza Łomacza zastąpi Jan Firlej. 25-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony podczas turnieju w Ottawie. W Kanadzie udany występ zaliczył także atakujący Karol Butryn. Choć nie znalazł się on w składzie na turniej w Sofii, to selekcjoner reprezentacji Polski postanowił dać mu szansę podczas zmagań w Gdańsku. Do drużyny dołączy także Bartosz Bednorz, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Polska - Chiny, Liga Narodów siatkarek, reprezentacja PolskiPolskie siatkarki przegrały z Dominikaną. Sytuacja w tabeli Ligi Narodów

Skład reprezentacji Polski na turniej w Gdańsku - 14 zawodników na liście

Rozgrywający 

  • Jan Firlej
  • Marcin Janusz

Przyjmujący

  • Kamil Semeniuk
  • Aleksander Śliwka
  • Bartosz Bednorz
  • Tomasz Fornal 

Środkowi

Atakujący

Libero

  • Paweł Zatorski
  • Jakub Popiwczak 

Więcej o: