Były selekcjoner reprezentacji Polski wraca do PlusLigi po blisko dekadzie

Były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki został nowym trenerem Czarnych Radom. Doświadczony szkoleniowiec wraca do pracy w PlusLidze po dziewięciu latach

Zadanie stojące przed nowym trenerem nie będzie należało do najłatwiejszych. Czarni w poprzednim sezonie zajęli bowiem dopiero 13. miejsce, a ambicje działaczy klubu są o wiele większe. Z tego powodu rozpoczęli oni już przebudowę drużyny i z klubem pożegnali się trener Jakub Bednaruk oraz zawodnicy Alexander Berger, Michał Kędzierski, a także Michael Parkinson.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

Czarni potwierdzają. Jacek Nawrocki nowym trenerem zespołu 

Zadanie reorganizacji drużyny przypadnie Jackowi Nawrockiemu, który powróci do pracy z męską drużyną po niemal dziewięciu latach przerwy. Wówczas 56-latek prowadził ekipę PGE Skry Bełchatów, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, a także był bliski triumfu w Lidze Mistrzów.

Nawrocki był później przymierzany także do objęcia posady selekcjonera męskiej kadry Polski. Plany te jednak nie wypaliły, a posadę objął  Andrea Anastasi. Trener rozpoczął natomiast wkrótce pracę w reprezentacji siatkarek, lecz nie odniósł tam większych sukcesów. Jego najlepszym wynikiem było 4. miejsce w mistrzostwach Europy w 2019 roku. 

56-latek zmienił miejsce pracy i w 2021 roku zaczął prowadzić drużynę Chemiku Police. Odszedł z klubu w lutym po porażce w Pucharze Polski, a Chemik później sięgnął po mistrzostwo kraju. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawrocki nie jest pierwszym wzmocnieniem drużyny Czarnych. Wcześniej klub potwierdził transfery Pawła Woickiego, Timo Tammemaa czy mistrza olimpijskiego z 2016 roku Mauricio Borge'a. Ekipa z Radomia rozpocznie natomiast kolejny sezon w pierwszy weekend października meczem z LUK-iem Lublin.

Więcej o:
Copyright © Agora SA