Polskie drużyny siatkarskie poznały rywali w europejskich pucharach

PGE Skra Bełchatów, Budowlani Łódź oraz IŁ Capitał Legionovia, poznały przeciwników w rozgrywkach Pucharu CEV oraz Pucharu Challange. Łącznie na europejskich parkietach zobaczymy aż osiem polskich drużyn.

Pomimo trwającego sezonu reprezentacyjnego w mediach wciąż głośno na temat siatkarskich rozgrywek klubowych. Zwłaszcza że zbliża się czas europejskich pucharów. Dziś swoich rywali poznały już trzy polskie drużyny.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

PGE Skra Bełchatów poznała rywala w Pucharze CEV, Asseco Resovia wycofała się z rozgrywek

PGE Skra Bełchatów zakończyła rozgrywki ligowe na czwartym miejscu i dzięki temu znów będzie reprezentować Polskę w Pucharze CEV. W 1/32 finału siatkarze z Bełchatowa zagrają z przegranym zespołem ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Na ten moment nie wiadomo konkretnie, na jakie drużyny potencjalnie może trafić Skra. Z kolei w przypadku awansu do 1/16 finału bełchatowianie mogą zmierzyć się tam z francuskim Chaumont VB 52.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Budowlane Łódź i Legionovia także znają rywala

Poznaliśmy również przeciwników żeńskich drużyn, które będą rywalizowały na arenie europejskiej. Czwarte w lidze na koniec ubiegłego sezonu Budowlane Łódź w 1/16 finału Pucharu CEV zmierzą się z rumuńskim CSO Voluntari 2005. Z kolei w Pucharze Challange zagrają siatkarki IŁ Capitalu Legionovia. Pierwszym przeciwnikiem polskiego zespołu będzie grecki ASP Thetis Voula.

Łącznie w europejskich pucharach w przyszłym sezonie wystąpi osiem zespołów. Oprócz Skry, Budowlanych i Legionovii będą to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Aluron Zawiecie u siatkarzy oraz Grupa Azoty Chemik Police, Developres Bella Dolina Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź u siatkarek. Te drużyny rozpoczną grę od fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA