Kurek tonuje nastroje po turnieju w Bułgarii. "Nie grozi nam"

- Komplet zwycięstw w Bułgarii? Sztab szkoleniowy na pewno znajdzie coś do poprawy. Nie grozi nam rozprężenie po ostatnich zwycięstwach - powiedział Bartosz Kurek po wygranej ze Stanami Zjednoczonymi (3:1) w rozmowie z Polsatem Sport.

Reprezentacja Polski kończy turniej w Sofii z kompletem zwycięstw. Zdecydowanie najtrudniej biało-czerwoni mieli w spotkaniu z Amerykanami, gdzie musieli odrabiać straty, ale ostatecznie wygrali 3:1. Najlepszym zawodnikiem naszej kadry był Bartosz Kurek, który zdobył 23 punkty na 28 prób (21 razy atakiem i dwa razy blokiem). Po meczu Kurek kucnął do zdjęcia, a reszta siatkarzy trzymała palce wskazujące na jego głowie. - To specjalna celebracja mojej ostatniej obrony. Czasem trzeba wsadzić głowę tam, gdzie inni nie wsadzą nogi - mówił Kurek w rozmowie z Sport.pl.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

Bartosz Kurek tonuje nastroje po turnieju w Sofii. "To nie jest nasz limit"

Bartosz Kurek rozmawiał z Polsatem Sport po zakończeniu turnieju Ligi Narodów w Sofii. Kapitan biało-czerwonych zwrócił uwagę na to, że kadra kilkukrotnie musiała odrabiać stratę do rywala w trakcie setów. - Wolałbym, żebyśmy mieli przewagę przez całego seta lub grali punkt za punkt. Teraz doganialiśmy Amerykanów i wygrywaliśmy końcówki, ale nie możemy polegać tylko na tym. Znajdą się przeciwnicy, którzy nie dadzą się złamać i nie popełnią seryjnie błędów. Nasza gra falowała i nad stabilnością będziemy musieli popracować - powiedział.

Dzięki kompletowi zwycięstw w Bułgarii reprezentacja Polski jest wiceliderem Ligi Narodów. Mimo dobrej serii Kurek tonuje nastroje wśród dziennikarzy i kibiców. - Wymagający sztab szkoleniowy na pewno znajdzie coś do poprawy, ale sami czujemy, że możemy grać jeszcze lepszą siatkówkę. Chodzimy twardo po ziemi i wiemy, że to jeszcze nie jest nasz limit. Nie grozi nam rozprężenie po ostatnich zwycięstwach. Jeszcze nawet nie awansowaliśmy do finałów, dlatego zachowajmy spokój i myślmy z meczu na mecz - twierdzi zawodnik Wolf Dogs Nagoya.

Reprezentacja Polski będzie gospodarzem trzeciego turnieju Ligi Narodów, który zostanie rozegrany w Gdańsku. Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia zagra odpowiednio z Iranem (05.07, godz. 20:00), Chinami (07.07, 20:00), Holandią (09.07, 20:00) oraz Słowenią (10.07, 20:00). Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczów Polaków w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: