Pierwszego seta Bułgaria przegrała do 12, ale potem postraszyła faworyta. Tabela LN na koniec dnia

Sobotnie mecze Ligi Narodów przyniosły niewielkie zmiany w czołówce. Do czołowej trójki wróciły USA, które po wyrównanym meczu wygrały 3:1 z Bułgarią. W hicie Francja rozbiła 3:0 Japonię. Rewelacja rozgrywek zaliczyła spory spadek w tabeli.

W ostatnim sobotni meczu mierzyły się ze sobą USA z Bułgarią. Zdecydowanym faworytem byli Amerykanie, gdyż ich rywale są drugą najsłabszą ekipą tegorocznej edycji Ligi Narodów. Bułgarzy mieli na koncie zaledwie jedno zwycięstwo w sześciu meczach.

Polska pozostaje druga. Tuż za nami Stany Zjednoczone

Pierwszy set przebiegł zgodnie z planem. Stany Zjednoczone zmiażdżyły rywali i wygrały aż 25:12. Niespodziewanie jednak Bułgarzy wyrównali na 1:1 po zwycięstwie 25:20 w drugim secie.

Zespół z Bałkanów może mówić o sporym pechu, bo w tegorocznej edycji trzykrotnie przegrywał 2:3 po wyrównanych meczach (z Australią, Kanadą oraz Niemcami). Ich spotkanie z faworyzowanym Amerykanami również zakończyło się porażką w dobrym stylu. W secie trzecim i czwartym mecz był wyrównany, ale w kluczowych momentach lepsi byli Amerykanie, którzy wygrali je 26:24 i 25:23.

"Nie mogę dłużej milczeć" - Bruno Rezende zareagował po kontuzji Alana Souzy

W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek. Rewelacja turnieju, czyli Holandia wygrała 3:2 z Argentyną.  Polska pewnie wygrała 3:0 z Australią, Iran  z Kanadą (3:0) podobnie jak Włochy z zawodzącą Słowenią (również 3:0). Zaskakująco nierówny był mecz pomiędzy Francją a Japonią, które przed sobotnim starciami były pierwszą i trzecią ekipą. Francuzi rozbili niespodziankę LN i wygrali aż 3:0 (25:22, 27:25, 25:16).

Ten wynik sprawił, że Polacy, mimo zwycięstwa, wciąż są drudzy. Zwycięstwa USA i Włoch przy porażce Japonii sprawiły, że obie ekipy wyprzedziły mniej renomowanego rywala. Amerykanie są trzeci, zaś Włosi - czwarci.

Polska-AustraliaKuriozalne zachowanie polskich siatkarzy. "Nie powinny nam takie piłki wpadać" [WIDEO]

Liga Narodów. Tabela po sobotnich meczach:

1. Francja - 18 punktów, 7 rozegranych meczów, 6 wygranych, 1 porażka, bilans setów: 19:4
  2. Polska - 18 punktów, 7 rozegranych meczów, 6 wygranych, 1 porażka, bilans setów: 19:5
  3. USA - 17 punktów, 7 rozegranych meczów, 6 wygranych, 1 porażka, bilans setów: 18:8
  4. Włochy - 16 punktów, 7 rozegranych meczów, 5 wygranych, 2 porażki, bilans setów: 17:8
  5. Japonia - 15 punktów, 7 rozegranych meczów, 5 wygranych, 2 porażka, bilans setów: 17:11
  6. Holandia - 14 punktów, 8 rozegranych meczów, 5 wygranych, 3 porażki, bilans setów: 16:12
  7. Brazylia - 12 punktów, 7 rozegranych meczów, 4 wygrane, 3 porażki, bilans setów: 14:10
  8. Iran - 12 punktów, 8 rozegranych meczów, 4 wygrane, 4 porażki, bilans setów: 12:14
  9. Słowenia - 9 punktów, 7 rozegranych meczów, 3 wygrane, 4 porażki, bilans setów: 10:14
  10. Serbia - 8 punktów, 7 rozegranych meczów, 3 wygrane, 4 porażki, bilans setów: 13:17
  11. Niemcy - 7 punktów, 7 rozegranych meczów, 3 wygrane, 4 porażki, bilans setów: 11:16
  12. Argentyna - 8 punktów, 8 rozegranych meczów, 2 wygrane, 6 porażek, bilans setów: 13:20
  13. Chiny - 6 punktów, 7 rozegranych meczów, 2 wygrane, 5 porażek, bilans setów: 10:15
  14. Kanada - 6 punktów, 8 rozegranych meczów, 2 wygrane, 6 porażek, bilans setów: 8:21
  15. Bułgaria - 6 punktów, 7 rozegranych meczów, 1 wygrana, 5 porażek, bilans setów: 11:18
  16. Australia - 2 punkty, 7 rozegranych meczów, 1 wygrane, 5 porażek, bilans setów: 5:20