Amerykanie się nie zatrzymują. Niepokonani. Ważne informacje dla reprezentacji Polski

Amerykańscy siatkarze wciąż w znakomitej formie. Podopieczni Johna Sperawa pokonali 3:1 Serbię podczas pierwszego meczu turnieju Ligi Narodów w Sofii i są jedyną niepokonaną dotąd ekipą w tegorocznej odsłonie zmagań.

Amerykanie na początek turnieju siatkarskiej Ligi Narodów w Sofii mierzyli się z Serbią. Chociaż wygrali 3:1, to nie można powiedzieć, że rywale oddali im punkty zbyt łatwo. Mecz w setach wyglądał na dość zacięty.

Amerykanie wciąż niepokonani w Lidze Narodów

Różnicy w jakości gry u obu drużyn nie było za bardzo widać w pierwszym secie. Właściwie cały czas na prowadzeniu byli reprezentanci USA, ale nie udawało im się odskoczyć na przewagę większą niż 2 punkty. Rywalizacja była wyrównana na tyle, że o wygranej w secie zdecydowała gra na przewagi. Ostatecznie to drużyna zza oceanu okazała się lepsza 26:24.

W drugiej partii kibice oglądali podobny scenariusz, jak w pierwszej. A to dlatego, że Amerykanie utrzymywali się prowadzeniu, ale nie mogli zbudować większej przewagi. I tak do końca seta, w którym ostatecznie to Serbowie byli górą 25:23. I wydawało się, że drużyna ta poszła za ciosem, bo w trzecim secie dominowali właściwie przez cały czas, ale reprezentacja USA pod koniec wyszła na dwupunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrała 25:23.

Jeśli Serbowie chcieli pozostać w meczu, musieli w czwartej partii mocno postawić się rywalom. Stało się jednak inaczej, bo set układał się zupełnie nie po ich myśli. Trener Igor Kolaković wymienił nawet całą szóstkę, ale to nie przyniosło efektu. Ostatecznie Amerykanie pewnie wygrali partię 25:20 i mecz 3:1.

Triumf Amerykanów to ważna informacja dla Polaków, którzy w środę pokonali Brazylijczyków 3:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Johna Sperawa są jedynymi w tegorocznej Lidze Narodów, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania. Aktualnie liderami klasyfikacji są Francuzi, którzy mają jednak o jeden mecz więcej. W czwartkowy poranek mistrzowie olimpijscy bez problemów pokonali Holandię 3:0.

Polska zajmuje w tabli LN czwartą pozycję, a szósty mecz rozegra w czwartek o 12:30 z Kanadą. Na trzecim miejscu są jeszcze Japończycy.