Sensacyjnie ograli Brazylię, teraz oddają mecz walkowerem. Ogromny pech

Nie odbędzie się zaplanowane na 22 czerwca spotkanie pomiędzy Chinami i Francją w ramach siatkarskiej Ligi Narodów. Wszystko z powodu zakażeń koronawirusa wśród graczy chińskiej reprezentacji.

"Reprezentacja Chin nie jest w stanie wystawić sześciu zawodników na mecz, który miał się odbyć na Filipinach 22 czerwca, ze względu na okoliczności medyczne związane z COVID-19. FIVB i Volleyball World potwierdzają zatem odwołanie meczu z automatycznym walkowerem 3:0 na korzyść Francji" - przekazano w komunikacie na oficjalnej stronie FIVB. 

Zobacz wideo Szpilka do trenera w szatni: On mnie nie zamroczył. Kulisy gali KSW 71

Chiny mają ogromny problem w Lidze Narodów. Nie wiadomo, co z kolejnymi spotkaniami

"Przepraszamy sportowców i kibiców za wszelkie niedogodności spowodowane odwołaniem meczu. Jak zawsze, główną troską FIVB i Volleyball World jest ochrona zdrowia i dobrego samopoczucia naszych sportowców, działaczy i fanów" - dodano. 

Oprócz Chin i Francji uczestnikami turnieju na Filipinach są także siatkarze Niemiec, Argentyny, Holandii i Włoch. Nie wiadomo na razie, co z kolejnymi spotkaniami z udziałem reprezentacji Chin, które są zaplanowane na najbliższe dni. Już 23 czerwca ma odbyć się ich starcie z Niemcami, a dzień później z Argentyną.

Chińczycy zajmują 13. miejsce w tabeli Ligi Narodów po czterech kolejkach. Na koncie mają trzy porażki i raz sensacyjnie wygrali 3:0 z Brazylią. Francuzi odnieśli natomiast trzy zwycięstwa i raz przegrali - 1:3 z Polską. W tabeli są na trzecim miejscu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.