Grbić odkrył karty. Podał kadrę na turniej Ligi Narodów w Sofii

Tym razem nie będzie rezerwowego składu polskich siatkarzy na turniej Ligi Narodów. Nikola Grbić zdecydował się powołać doświadczonych zawodników, którzy powalczą o kolejne zwycięstwa w Sofii.

W imponującym stylu polscy siatkarze zakończyli pierwszą część tegorocznej edycji Ligi Narodów. Przed tygodniem biało-czerwona reprezentacja zmierzyła się z Francuzami i wygrała z mistrzami olimpijskimi 3:1.

Zobacz wideo Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. "Poświęciłem nawet Serie A, żeby pojechać na mundial"

Nikola Grbić powołał mocny skład na turniej Ligi Narodów w Sofii

Polacy nie byli faworytem tego starcia, ponieważ trener Nikola Grbić powołał na ten turniej rezerwowy skład. Z kolei nasi rywale przystępowali do spotkania w najsilniejszym możliwym zestawieniu. Dzięki zaskakującemu zwycięstwu oraz porażce reprezentacji Brazylii z Chinami nasi siatkarze zostali liderem rankingu FIVB po raz pierwszy w historii.

Polska - Włochy, reprezentacja Polski, Liga Narodów siatkarzyKurek to jego rywal. A Wlazły to wzór. Butryn świetnie zadebiutował w kadrze. "Wiedziałem"

Teraz, zapewne pozytywnie nastawieni po świetnym wyniku Polacy, rozpoczną drugi turniej Ligi Narodów w Sofii. Grbić tym razem zdecydował, że zabierze ze sobą mocny skład. Powołani zostali wszyscy najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy są w stanie aktualnie grać. Chodzi o takie znane i uznane nazwiska jak Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski czy Mateusz Bieniek.

W składzie zabrakło oczywiście tych, którzy zmagają się z kontuzjami. To Wilfredo Leon, Norbert Huber i Bartosz Bednorz. Dwóch pierwszych czeka dłuższy rozbrat z siatkówką, a w przypadku tego ostatniego jest szansa, że jeszcze w tym roku zobaczymy go w reprezentacji. 

Skład reprezentacji Polski na turnieju Ligi Narodów w Sofii:

Rozgrywający:

  • Marcin Janusz,
  • Grzegorz Łomacz.

Przyjmujący:

Środkowi:

Atakujący:

  • Łukasz Kaczmarek,
  • Bartosz Kurek.

Libero:

  • Jakub Popiwczak,
  • Paweł Zatorski.
Więcej o: