Grbić ma problem. Reprezentant Polski wypada z gry w Lidze Narodów

Już w przyszłym tygodniu reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w drugim turnieju tegorocznej edycji Ligi Narodów. Niestety do Sofii nie pojedzie Bartosz Bednorz. 27-latek zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Reprezentacja Polski udanie rozpoczęła tegoroczną edycję Ligi Narodów. W pierwszym turnieju w Ottawie biało-czerwoni odnieśli trzy zwycięstwa (z Argentyną, Bułgarią i Francją) i jedną porażkę (z Włochami). Dzięki takim wynikom podopieczni Nikoli Grbicia zajmują aktualnie czwarte miejsce w tabeli.

To spory sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w Kanadzie zabrakło czołowych graczy polskiej kadry. Za ocean nie polecieli, m.in. Bartosz Kurek, Paweł Zatorski, Bartosz Bednorz czy też siatkarze ZAKSY, którzy sezon zakończyli najpóźniej, dlatego selekcjoner chciał dać im więcej czasu na regenerację.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

Kolejna kontuzja w polskim zespole. Bednorz nie pojedzie do Sofii

Teraz przed biało-czerwonymi tydzień przerwy, po czym udadzą się do Bułgarii na kolejny turniej w ramach Ligi Narodów. W Sofii reprezentacja Polski zmierzy się z Brazylią, Kanadą, Australią oraz Stanami Zjednoczonymi. Do drużyny w końcu powinni dołączyć zawodnicy, których zabrakło w Ottawie. Jednak w gronie powołanych nie ma Bartosza Bednorza. O tym, dlaczego siatkarz nie znalazł się w składzie na kolejny turniej poinformował Nikola Grbić w rozmowie z TVP Sport

- Od Sofii do dyspozycji będę miał już zawodników, którzy zebrali doświadczenie w Kanadzie i tych, którzy zostali w Spale. Poza Bartkiem Bednorzem. Wciąż musimy monitorować co z jego problemem zdrowotnym - oznajmił selekcjoner polskiej kadry. Nie wiadomo jednak, o co dokładnie chodzi. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

W kadrze nie pojawi się także Wilfredo Leon, o czym informowaliśmy wcześniej. Siatkarz przeszedł operację kolana - pod znakiem zapytania stoi również jego udział w tegorocznych mistrzostwach świata. Dobrą informacją jest powrót Mateusza Bieńka do pełni sił. 

Pierwszy mecz drugiej fazy tegorocznej edycji Ligi Narodów reprezentacja Polski rozegra z Brazylią. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca o godzinie 16. Będzie to okazja dla biało-czerwonych na rewanż za poprzedni rok - wówczas drużyna pod wodzą Vitala Heynena musiała uznać wyższość Brazylijczyków (1:3). 

Więcej o:
Copyright © Agora SA