Sensacja. Wielka Brazylia rozbita przez kopciuszka. Chiny czekały 3852 dni

Reprezentacja Brazylii sensacyjnie przegrała aż 0:3 z Chinami w Lidze Narodów siatkarzy.

Reprezentacja Brazylii nie zaczęła najlepiej zmagań w tegorocznej Lidze Narodów siatkarzy. Po zwycięstwach 3:0 z Australią i 3:1 ze Słowenią przyszła wyraźna porażka 3:1 z USA. W niedzielę przed własną publicznością Brazylijczycy przegrali także z Chinami. To o tyle sensacyjna informacja, że w tej edycji Chiny są bardzo słabe i dotąd przegrały pierwsze trzy mecze z Iranem, Japonią i Słowenią.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

Chiny czekały 3852 dni na wygranie seta. Brazylia rozjechana

W niedzielę praktycznie nikt nie mógł stawiać na zwycięstwo Chińczyków, ale ci bez większych problemów rozprawili się z faworyzowanymi Brazylijczykami 25:23, 31:29 i 25:23. Warto przy tym zaznaczyć, że Brazylia grała właściwie pierwszym składem, a mimo to nie zdołała wygrać spotkania. Z kolei Chiny na ugranie seta z Brazylią czekały aż 3852 dni!

Ten wynik oznacza, że po czterech meczach Brazylia ma 6 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli. Chiny mają w tym momencie trzy punkty po czterech meczach. Na pierwszym miejscu w tabeli jest USA, które ma 11 punktów i komplet czterech zwycięstw.

W fazie zasadniczej VNL 2022 bierze udział 16 reprezentacji. Osiem najlepszych ekip awansuje do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 20–24 lipca w Bolonii.

Więcej o: